Araştırmanızı harmanladığınızda tasarlamaya başlayabilirsiniz ancak boş bir sayfadan daha korkutucu bir şey yoktur. Bu süreç gayet sancılı olabilir; tasarıma başladığınızda sizi tatmin edecek birşey elde edene kadar uzun süre geçmesi gerekebilir.bu, tasarım sürecinin doğal bir parçasıdır. İlk yapılan tasarımlar bir köşeye atılabilir hatta yeteneğinizden kuşku duymaya başlayabilirsiniz. Paniğe kapılmayın! Sketchbook for Portfolyo sayfaların üzerinde bir süre ter döktükten sonra daha iyi tasarımlar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu aşamada aklınıza gelen her olasılığı, detayı değerlendirin. Tasarımlarınıza geri dönüp baktığınızda, bu düşüncelerin potansiyelini keşfedebilirsiniz.

Moodboardlar, eskizler, renkler, kumaşlar ve daha bir çok detay ile Portfolyo tasarımınıza yardımcı olacak harika bir moda tasarım portofolyo defteri.

Her tasarım için farklı figürler çizmek için vakit harcamadan hemen tasarım fikrine hayata geçirmeye başlayın. Ten rengi figürler ile boyamaların altında kaybolan özel renk tonlaması ile görünmez kalır.

Serbest elle anlık desen çizimi çabuk, rahat ve doğaçlama bir eskiz tekniğidir. bu teknikle,oranlar sezgizel belirlenir ve kişisel tarz vurgulanır.

Kıyafetleri, beden hareketine uyum sağlamalı, kırışıklıklar ve katlar oluşmalıdır. Yerçekimi nedeniyle, kumaştaki bolluklar genelde aşağı sarkacak şekilde çizilir.

Zengin pos/figür içeriğine sahip Moda Tasarımcı Portfolyo Defterinde;

  • 25 Pos Kadın Figürü,
  • 4 Pos Erkek Figürü,
  • 6 Pos Kız/Erkek Çocuk Figürü,
  • 3 Pos (Topuklu, Babet, vb.) Ayakkabı Figürü,
  • 3 Pos Takı Tasarım Figürü
  • 3 Pos Çanta Tasarım Figürü bulunur.

Her saydada bulunan Renk, Malzeme ve Açıklama alanları ile tasarımınıza ait tüm detayları aynı sayfaya ekleyin.

Her bölümde ortak olarak renk ve metaryal şablonu bölümleri ile proje/tasarım isim bölümleri bulunmaktadır. Moda Tasarımcılar tarafından sizler için özel olarak tasarlanan “Sketchbook for Portfolyo” yu satın alarak tasarımlarınızı profesyonel manken çizimleri üzerinde renklendirebilir, kumaş ve renk kullanımlarını sayfaların sağ kenarında yer alan kutucuklardaki detaylı biçimde gösterebilirsiniz.

Hatice Sever
Atölye İzmir Eğitmeni

Leave a Reply