Grafik Tasarımda Promosyon Ürünleri

Promosyon kelimesi, Fransızcadan dilimizde kullanılan bir kelimedir; arttırma, çoğaltma gibi anlamları vardır. Ülkemizde, promosyon dendiğinde ilk akla gelen, hediyelik eşyalardır. Fakat promosyon hediyelik eşya değil, firmanızı hayatın her alanına taşıyan bir tanıtım aracıdır.

Firmalar, kendilerini ve ürünlerini tanıtabilmek ve müşterileriyle bağ kurabilmek için promosyon ürünlerinden faydalanır. Bu bağlamda pek çok ürün promosyon niteliği kazanmakta ve insanlara sunulmaktadır.

Promosyon, hayatın her alanına uygun ürünleri bünyesinde barındırır. Bu nedenle sadece üreticiye ya da satıcıya değil kullanıcıya da fayda sağlar ve üretici-tüketici bütünlüğü sağlar. Saat, ajanda, defter, çanta, klasör, bardak, kalemlik, T-Shirt, takvim gibi malzemeler başlıca promosyon ürünleridir.

Promosyon ürünlerini kullanmak için en doğru zaman nedir?

Yılın her ayı, haftanın her günü promosyon için doğru zaman niteliğindedir. Doğru ürün seçildiğinde,  promosyon sayesinde müşteriniz zamanını sizinle ve ürünlerinizle iç içe geçirir.

Promosyon, kış aylarında, termoslar, kupalar, battaniyeler  gibi müşterinizin içini ısıtan ürünler; Baharda yağmurluklar, şemsiyeler olabildiği gibi Yaz aylarında da, güneş gözlükleri, T-shirtler, şapkalar, soğutucu ürünler, buzdolabı magnetleri gibi zamana uygun ürünler olabilir. Doğru zamanlamayla müşterinizin her anını sizinle geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Promosyonun Faydaları Nelerdir?

Promosyon, logonuzu üzerinde taşıyan üründür. Adınızı duyurmak ve kalıcılığını sağlamak için uğraşırlar.

  • Markanızın tanınmasını sağlar,
  • Markanızın akılda kalmasını sağlar,
  • Müşteriyle kopmaz bir bağ kurmanıza yardımcı olur,
  • Markanızı tanıtır,
  • Logonuzu evrenselleştirir,
  • Markanıza hayat ve kalıcılık verir.

Promosyon ürünleriyle çevrili olan günümüzde bu tanıtım aracını kullanarak insanların kalitenizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Merve Cıva
Atölye İzmir Grafik Tasarım Eğitmeni