Atölye İzmir@ Blog

Atölye İzmir Ailesi

By 3 Nisan 2019Eylül 22nd, 2023No Comments

Kurucusu Özge Mardi  Özel Atölye İzmir, MEB bağlı mesleki gelişim eğitimleri veren bir eğitim kurumudur. Atölye eğitimleri Kurucularımızın yazdığı Grafik Tasarım, Photoshop ve Dijital fotoğrafçılık vb kitaplara ve video eğitim platformu videmy.com ile desteklenir.

Kurucu kadroları başta olmak üzere Atölye İzmir ekibi tasarımcılardan oluşan bir ailedir. Bauhaus ekolünü benimseyen tasarımcı/eğitmenler, karakalem çizimden, tasarıma, teknik çizimden 2d ve 3d tasarım programlarına kadar görsel sanatlar alanında usta-çırak ilişkisiyle tasarımcı adayları yetiştirirler.

Grafik Tasarım, Moda Tasarım, Modelistlik,  vb. Meslek Belgeli eğitimlerin kabulu 18 yaş üstüdür. GSF Yetenek sınavlarına hazırlık, Portfolyo hazırlık, Temel çizim teknikleri eğitimlerine 14 yaş itibariyle öğrenci alınmaktadır.

Atölye İzmir’de akademisyen ve profesyonellerden oluşan eğitmen kadrosu dünyanın pek çok üniversitesindeki akademisyenlerle iletişim halindedir. Tasarım alanında Adobe ACP ünvanına sahip Özge Mardi dünyada rakipsiz olan Adobe programlarının Evangelist ünvanına sahip eğitmenleri ve temsilcileridir.

Özel Atölye İzmir’de Moda Okulu ile  Moda Tasarım alanında profesyoneller yetiştirmektedir. Her yıl Nisan – Haziran ayları arasında erken kayıt indirimi ile öğrenci kabulü alan Moda okulu Ekim – Haziran ayları arasında sürer. Eğitim süresinde tasarım + kalıp + dikiş konusunda uzmanlaşan Moda Tasarımcı adayları eğitim sonunda staj ve iş olanakları ile kariyerlerine devam ederler. Eğitim sonında başarılı bir moda portfolyosu ve MEB belgeli birer tasarımcı olurlar. Tasarımları profesyonel fotoğraf çekimi ile kataloga dönüştürülen tasarımcılar kendi koleksiyonlarını tasarlayabilir seviyede mezun olurlar.

Özel Atölye İzmir’de her yıl örgün öğretim döneminde Grafik Okulu düzenlenir. Hafta içi gündüz ve akşam grupları, haftasonu sabah ve öğleden sonra grupları ile farklı zamanlarda öğrenci kabul edilir. Her yıl nisan – haziran aylarında %50 indirimli kayıt döneminde kayıt olan öğrenciler Ekim- Haziran ayları arasında grafik okulunda eğiti alırlar.  Karakalem çalışma ile başlayan eğitim; (yetenek keşfi ve görsel zeka eğitimi) + Basılı Medya Tasarım Bölümünde; Illustrator, Photoshop ve Indesign programları ile Grafik Tasarım ürünlerinin tasarlanması ve uygulanmasını içerir, Ardından Hareketli Medya; Video Düzenleme ve Kurgulama Bölümü  Adobe After Effects + Audition ve premier Programlarında (6-8 kişilik gruplarla, Mac bilgisayarlarda, Akademisyen ve Grafik Tasarımcı profesyonellerle çalışma olanağı) olacağı bulurlar. Eğitim sonunda Yapılan Sınavla MEB Grafik Tasarım Meslek Belgesi Alarak Mezun olup, sektöre başarılı bir portfolyo ile giriş yapabilirler. Eğitim İçeriğinde Aşağıdaki Grafik Ürünleri tasarlanır;

Kurumsal Kimlik Tasarımı İlk Basamak

Adobe Illustrator + Photoshop + Indesign Programlarında

Amblem Tasarımı

Logo Tasarımı

Kartvizit Tasarımı

Antetli Kağıt ve Zarf Tasarımı

Cepli Dosya Tasarımı

İkinci Basamak Ürünler

Kurumsal kimlik kitapçığı

Maskot Tasarımı

Personel giysi tasarımları (Tshirt, şapka tasarımları gibi…)

Afiş Tasarımı

Föy, Broşür, Katalog Tasarımı

Web Sitesi Arayüz Tasarımı

Sosyal Medya ve Reklam Görsel Tasarımı

Dergi, gibi çok sayfalı tasarım

Ürün Etiket, Ambalaj Tasarımı

Promosyon malzemeleri (bloknot, takvim, bayrak vb.)

Ürün Fotoğraf Çekimi

Renk Senkronizasyonu ve Baskı Öncesi Hazırlık

Hareketli Medya Tasarımına Yönelik

Adobe After Effects + Audition + Premier Programlarında

Video Kurgu

Animasyon

Video Ses ve Montaj

Grafik Tasarım Eğitimi İçeriğinde Adobe Illustrator + Photoshop + Indesign + After Effects + Audition ve Premier Programlarını Öğrenirsiniz.

Adobe Illustrator Oynatma Listesi; https://www.youtube.com/playlist?list=PL-xgGbFwcZO7ABpRoT4hG8ocqeNs3bHVc

Adobe Photoshop Oynatma Listesi;

https://www.youtube.com/playlist?list=PL-xgGbFwcZO4kRWI722ZQ4vO9maTuDcc8

Adobe Indesign Oynatma Listesi;

https://www.youtube.com/watch?v=iasCpdfHFL0&list=PL-xgGbFwcZO6GB_YfU6OwBJP4e0JWdxO_

Özel Atölye İzmir’e öğrenci kabulü ön görüşme ve mülakat ile gerçekleştirilmektedir. Bu  mülakat için Atölyeden buradan randevu alarak, yanınızda çalışmalarınızla birlikte randevu saatinde gelirsiniz.Bu görüşmede  hangi tasarım alanında olduğuna ilişkin yeteceğiniz keşfedilerek, size özel kariyer planlaması yapılır. Kariyerinize uygun tüm dünyadaki lise ve üniversitelerden geçebilecek eğitim yolunuz çizilir. Bu yolda ilerlerken başarıya ulaşırsınız.

Özellikle yurt dışındaki lise ve üniversitelere başvuru ve kabulü için Özel Atölye İzmir Academix ile çalışmaktadır. Yurt Dışındaki tasarım ile ilgili bölümlerin ön kabul koşulu olan Portfolyonuzu Atölye İzmir ekibi ile profesyonel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Endüstriyel tasarım, Grafik Tasarım, Mimarlık, İç Mimarlık, Sinema, Moda Tasarım, Ayakkabı Tasarımı, Takı Tasarımı vb. pek çok alanda çalışmalar yapabilirsiniz.  Bu eğitimler sırasında düz çizgiden başlayarak 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu tasarım programlarını profesyonel eğitimenler eşliğinde size özel gün ve saatlerde yapabilirsiniz. Randevu ve bilgi için  05418508137’den eğitim direktörlerimize ulaşın.

Özel Atölye İzmir’e Yabanı uyruklu öğrenci kabulü yapılmaktadır. Lise diploması ile kurumumuza başvurması yeterlidir.

Öğrenim gördüğü ülkeden almış olduğu son sınıf karnesi, öğrenim belgesi, ayrılma belgesi ile transkriptleri (aslı ve fotokopisi) Kişi mezun ise; Diploması veya diploma almaya hak kazandığına dair belge. (aslı ve fotokopisi)

Kişi İran’dan geliyorsa lise diplomasının yanı sıra PİŞTANİŞKA belgesi. (1995 senesinden sonra)

Bulgaristan ve Azerbaycan’dan gelen lise diplomalarında APOSTİL, ara sınıflardan ise ASESTAT.

Libya ve Irak’tan gelen (Diploma – Karne – Transkriptler) Türkiye’de bulunan konsolosluklardan ONAY gerekmektedir.

Yurtdışında öğrenim gördükleri sırada kullandıkları pasaportun fotoğraflı sayfası ve işlem gören sayfalarının fotokopileri. (Yabancı pasaportların Türkçe tercümeleri ve fotokopileri)

Denklik işlemine tabi belgelerin dili İngilizce, Almanca, Fransızca, Bulgarca ve Arapça dışında ise noter ya da yeminli mütercimlerce yapılmış Türkçe tercümeleri ve fotokopileri. Kurumumuza başvuru yapmadan önce bu belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler için bizden destek alabilirsiniz. 05418508137’den eğitim direktörlerimize ulaşın.

instagram: https://www.instagram.com/atolyeizmir_finearts/

Leave a Reply