Hakkımızda

Atölye İzmir 2011 yılında İzmir Alsancak’da Görsel Sanatlar ve Dijital Tasarım alanlarında eğitim ve kariyer planlama konularında hizmet vermeye başladı. 2015 yılından itibaren  İzmir Çankaya’da MEB bağlı olarak hizmet vermektedir.

Moda tasarım, Grafik tasarım, Endüstriyel tasarım, Oyun tasarımı, Animasyon tasarımı, Araba tasarımı, Ayakkabı ve Aksesuar tasarımı, Modelistlik ve kalıp alanlarında, tasarımcı adaylarının yeteneklerini  amatörden profesyonele adım adım geliştirmelerine destek olan MEB’e bağlı özel öğretim kurumudur.

Ekip; Kurucu Uzm. Özge Mardi Bayar ile birlikte tasarımcı, illüstratör ve akademisyen eğitmenlerden oluşan en az 10 – 25  yıllık deneyimli MEB atamalı eğitmenlerden oluşur.

Eğitimler; 4- 6-8 kişilik özel VIP sınıflarda veya bireysel olarak verilmektedir. Imac 21 inch bilgisayarlarda, programların son sürümleri kullanılarak, tasarım disiplinleri ve tasarım kültürüyle birlikte  tasarım iş süreçlerini içeren uygulamalı eğitimlerle dijital tasarımcı adayları yetiştirir.

Her tasarımcı ve adayının çizim ve tasarımlarını sunduğu bir PORTFOLYO ya ihtiyacı vardır. Atölye İzmir’de eğitim alan tasarımcı adayları eğitim sonunda başarılı bir portolyo hazırlayarak mezun olurlar.

Moda Okulu, Grafik Okulu ve Kısa dönem tasarım eğitimlerine katılıp MEB’in düzenlediği sınavda başarılı olan adaylar uluslararası düzeyde geçerli MEB sertifikası almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte eğitimini tamamlayan tasarımcı adayı için Referans belgesi düzenlenir.

Atölye İzmir Ailesine katılarak başarılı tasarımcılardan oluşan bir topluluğun parçası olmak için buradan bize ulaşabilirsin.