fbpx
merhaba@atolyeizmir.com - 05418508137

Portfolyo Tasarımı

 Yurtdışındaki Üniversitelerin ön koşulu olan portfolyonuzu Atölye Izmir’de hazırlayın.

Tasarım Dalları Yurt Dışındaki Okulların Başvuru Ön Koşulu Portfolyodur. Portfolyo Tasarımcıyı yansıtan bir kitapçık olarak düşünülebilir. portfolyo web sitesi, blog, interaktif ortamda yayınlanabilir. Atölye İzmir’de özellikle yurt dışındaki okulların başvuru ön koşulu olan portfolyo tasarımını istenilen özellikler doğrultusunda basılı veya dijital olarak hazırlıyoruz.

Başarılı Portfolyo Nasıl Olmalı?

Görsel sanatların hangi alanına yeteneklerinin farkına varmaksızın, moda tasarımı, grafik tasarımı veya diğer güzel sanatlar programlarına başvuruyorlar. Özellikle yurt dışındaki üniversitelerin Tasarım alanlarına lisans ve yüksek lisans başvurusu yapacak adayların bilmesi gereken püf noktaları aşağıda bulabilirsiniz.

Özellikle Online başvuru kabul eden Üniversitelerde Portfolyo Tasarımının A4 Boyutlarda olması avantaj sağlar. Bu tür başvurularda ayrıca mülakat sırasında Portfolyonun basılı ayrıca olarak sunulması gerekmektedir. Biz Atölye İzmir’de hem basılı hemde dijital ortama uygun portfolyolar tasarlıyoruz. Hazırladığımız portfolyolar hem içerik hem de konsept tasarımı olarak kişiye özel olmakla birlikte üniversite kabul şartlarını karşılamakta.

Almanya ve Fransa Gibi Ülkelerdeki Üniversiteler genellikle yaratıcı bir portfolyo sunumu isterler. Özel Kesimli yada farklı (kutu gibi özel tasarımlı) portfolyolar da tasarlayarak jüri karşısında kabul almanız kolaylaşır.

Kare ve büyük boyutlu özel portfolyolar da, içeriğe ve tasarımcı adayının kişiliğine göre şekillenmektedir.

Biraz da portfolyo içeriğinden söz edelim; İyi bir portfolyo içeriği nasıl olmalı? Genel olarak Biyografi,  Karakalem, tasarım ve tasarım projeleri gibi başlıklara sahip olan bölümler bulunan portfolyolarda içerikte fotoğraf ve illüstrasyon gibi tasarımcı adayının özel becerileri de sergilenebilir. 

Üniversite Hazırlık Portfolyosu

156 saatlik eğitim ve danışmanlık alarak 30 sayfalık bir portfolyo hazırlarsınız. Basılı ve dijital ortamda üniversite başvurunuzu bu portfolyo ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Lisans Portfolyo

156 saatlik eğitim ve danışmanlık alarak 50 sayfalık bir portfolyo hazırlarsınız. Basılı ve dijital ortamda üniversite başvurunuzu bu portfolyo ile gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel Portfolyo

156 saatlik eğitim ve danışmanlık alarak 50 sayfalık bir profesyonel portfolyo hazırlarsınız. Basılı ve dijital ortamda iş başvurunuzu bu portfolyo ile gerçekleştirebilirsiniz.

Soru - Cevap

Detaylı bilgi alabilir miyim?

Süresi

156 çalışma saatidir. 45 dakika ders 15 dakika mola olarak her ders gününde 4 saat ders yapılır.

EĞİTİM TÜRÜ

Birebir Özel ve Grup Ders

HANGİ GÜNLER

Hafta içi her gün 09.00 – 12.30 / 13:30 – 16.30 / 19.00 – 21.30 arasındadır. Hafta sonu ise 09.00 – 12.30 / 13:30 – 16.30 saatleri arasındadır. (Özel Birebir eğitimler; Eğitmen ve Katılımcının uygun olduğu gün ve saatlerde yapılır.)

Başlangıç Kiti

Eğitimde not defteri, kalem, proje çantası, hamur silgi, resim kağıdı ve flashdisk katılımcılarımıza hediyedir.

Online Eğitim

Videmy.com online eğitim platformumuz ile eğitiminizi destekliyoruz.

Adobe Photoshop CC Kitabı

Özge Mardi Bayar‘ın yazdığı Türkiye’nin en çok satan Adobe Photoshop CC kitabı ücretsiz hediye.

Neler öğreneceğim?

Karakalem Çizim 

Tasarım Sanatı ve Kültürü
Karakalem Çizgi-Işık-Gölge
Karakalem Obje Çalışmaları
Temel Perspektif
Perspektif ve Mekan Çizimleri
Natürmort Çizim

Anatomi Çizimi 

Hayvan Anatomisi
İnsan Anatomi Çizimi

İmgesel Kompozisyon 

Hayali İmgesel Kompozsiyon Çizimleri

Tasarım 

Moda, Grafik, Animasyon vb. alanlara yönelik tasarım çalışmaları

Portfolyo Tasarımı 
İçeriği danışmanlık sırasında hazırlanan eskizler, tasarımlar vb. 30 sayfalı bir kitapçık olarak tasarlanmasını içerir. Biyografi bölümü için tasarımcının portre fotoğrafı çekilir. Toplam 10 Saat danışmanlık olarak fiyatlandırılır.

* Bu programa katılanlara Eğitmenimiz
Özge Mardi Bayar’ın yazdığı Adobe Photoshop kitabı hediyedir.  

Portfolyo Hazırlanan Üniversiteler

Atölye İzmir Yurtdışı Danışmanlık firması ACADEMIX ile ortak çalışmaktadır. Üniversite ve bölüm seçiminde profesyonel olarak ücretsiz destek olmaktayız.

Back to Top