Moda Okulu

Moda Çizim Teknikleri, Illustrator ile Teknik Çizim, Photoshop ile Moda İllüstrasyonu, Kumaş ve Malzeme Bilgisi,
Kalıp ve Ütüleme Teknikleri Profesyonel Dikiş Teknikleri, Moda işletmeciliği, Stil ve Trendler, Koleksiyon Hazırlama, Portfolyo

Moda Okulunda eğitim alarak, hayallerinizi üretilen tasarımlara dönüştürün!.

Moda profesyonelleri yetiştiren Atölye İzmir®  MODA OKULU Sertifika Programında; Stilistlik ve Modelistlik  eğitimi olarak iki ders bulunur; Stilistlik eğitiminde Düz çizgiden koleksiyon hazırlamaya Moda tasarımını, Modelistlik eğitiminde ise moda ürünlerinin kalıp + dikiş ile  üretimini öğrenirsiniz. 

Stilistlik

Moda Tasarımcısı eğitmenlerle kara kalem çizim ile başlayarak, anatomi, teknik çizim, kumaş bilgisi, renk bilgisi, hikaye panosu hazırlama, moda tasarım fikri nasıl bulunur? sorusuyla trendler ve koleksiyon hazırlamaya kadar devam eder, ardından  Adobe Illustrator CC ile Moda teknik çizimi ve görselleştirme, pafta hazırlama, Adobe Photoshop ile dijital boyama, moda kolaj ve manipülasyon çalışmaları ile birlikte moda koleksiyon hazırlama sürecini içerir. Eğitim sonunda Başarılı bir Moda Tasarım Portfolyosu hazırlayarak MEB Stilistlik Belgesi ile mezun olursunuz.

Modelistlik

Modelist yetiştiren bir eğitim programıdır. Düz dikişten başlayıp, temel kalıp ve dikim uygulamaları (cep, astar, yaka çeşitleri vb parçaların dikimi) ardından (etek,ceket, pantolon, bluz ve elbise), dikiş ve overlok makinası kullanımı, temel ve ileri düzey ütüleme teknikleri, tasarlanan ürünlerin kalıbını çıkararak giyilebilir tasarımlara dönüştürme sürecini uygulamalı olarak kapsar. Eğitim sonunda tasarlanan koleksiyonun kalıp çıkarma ve dikim süreci tamamlanır.

Portfolyo

Yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Kanada, Almanya vb. ülkelerdeki devlet ve özel üniversitelerin Moda tasarım bölümlerine Lisans ve Yüksek lisans seviyelerinde portfolyo hazırlığını içerir. Moda tasarımcı adayı ile yapılan ön görüşmede seviyesi ve kariyer hedefi belirlendikten sonra moda tasarım portfolyosu hazırlık programı içeriği hazırlanır. Bireysel olan eğitim programında moda tasarımcısı eğitmenlerle usta-çırak ilişkisiyle çalışarak moda portfolyosu hazırlanır. Düz çizgiden moda teknik çizimi ve moda koleksiyon hazırlamayı içeren uygulamalı eğitimde bir Atölye İzmir markası olan FashionablyPortfolyo®  hediyemizdir. Portfolyo içeriği kariyer hedefine uygun olarak seçilen üniversitelerin isteklerine göre özel olarak hazırlanır ve içerikte akademisyen eğitmen ve danışmanlıkla birlikte sürdürülür.

Moda Okulu Eğitim Planlaması;

Moda Okulu Sertifika Programı; her yıl Ekim ayından – Mayıs  ayına, haftada 2 gün 4 er saat veya haftada 2 gün 8 er saat toplam 8 ay olarak planlanlanır. Stilistlik eğitimlerinde uygulama dersleri MacOS bilgisayarlar kullanılarak 6-9 kişilik sınıflarda her öğrenciye bir bilgisayar ile işlenir.

*Ayrıca Moda Markası oluşturma ve koleksiyon hazırlama hakkında bireysel eğitimlere katılabilirsiniz.

Moda Okulu Eğitim Takvimi

2020-2021 Eğitim öğretim Döneminde

Hafta içi gündüz Pazartesi – Salı- Çarşamba – Perşembe –  14:00 – 17:00

Hafta içi akşam Pazartesi – Salı- Çarşamba – Perşembe –  19:00 – 22:00

Hafta sonu Cumartesi- Pazar 10:00 – 13:00 / 14:00 – 17:00 özel gruplarımıza katılabilirsiniz. 

*Bireysel eğitimlere istenilen zamana başlanabilir.

Grafik Okulu Sertifika Programına kimler katılabilir?

En az Lise Mezunu ve 18-40 yaş arası Moda Tasarım alanında kariyer hedefleyen yetenekli tasarımcı adayları kabul edilir.

Eğitim sürecinde ders ve ödev takibini nasıl yapıyorsunuz?

Eğitim materyali paylaşımı ve eğitimin devamlılığı için; online uygulamalar ile üretken ve ortak çalışmaya dayalı yeni nesil bir eğitimi benimsiyoruz. Projelerin takibini ve notlanmasını, online ortamda ortak paylaşımlar ile takip ediyoruz.

Video eğitim ve kitap gibi destekleriniz var mı?

Moda Okulu, Atölye İzmir eğitmenlerinin hazırladığı Photoshop Kitabı, Fashionably Portfolio  ve videmy.com üzerinden video eğitimlerle desteklenmiştir. 

Başlangıç kitiniz var mı? Eğitim sürecinde başka neler almam gerekecek?

Moda Okulu katılımcılarına eğitim başlangıcında Proje çantası, eskiz defteri, resim kalemleri, hamur silgi, kalemtraş, not defteri, kalem, Fashionably Portfolio ve Photoshop Kitabı hediyemizdir.

Eğitim sırasında kullanılan malzemeler öğrenciye aittir. Stilistlik ve Modelistlik Malzeme Listesi kurum tarafından kayıt sırasında verilir.

Eğitim sonunda hangi belgeleri alacağım?

Sertifika Belgesi : 18 yaş üstü katılımcılar Türkiye Cumhuriyeti devletini tanıyan ülkelerde Mesleki geçerliliğe sahip M.E.B. Stilistlik ve Modelistlik – Kalıpçılık kursu belgesi alırsınız. Belge üzerindeki Barkod uluslararası bir belge niteliği taşır. 

Referans Belgesi: Akademisyen, tasarımcı ve sanat yönetmeni imzalı Türkçe / İngilizce Referans belgesi alırsınız. (Görsel sanatlarda pek çok kurum ve kuruluşta referans belgesi istenir)

Başarı Belgesi: Atölye İzmir®  Başarı Belgesi Türkçe / İngilizce geçerliliği olan bir belge almaya hak kazanırsınız.

M.E.B. Meslek Belgesi

Eğitim sonunda yapılacak sınav ile M.E.B onaylı meslek sertifikası almaya hak kazanırsın.

İş ve Staj Fırsatları

Eğitim sonunda %90 devam ve MEB sınavında başarılı olan grafik tasarımcı adaylarına 1 aylık staj imkanı sunulayacaktır. Buna ek olarak; İZTO (İzmir Ticaret Odası) Üyesi Reklam ve Medya Ajanslarına Portfolyonu birinci elden iletiriz.