fbpx
merhaba@atolyeizmir.com - 05418508137

Grafik Okulu

Karakalem, Grafik Tasarım Uygulamaları, Sosyal Medya İçerik Tasarımı, Mobil/Web Arayüz (UI/UX) Tasarımı ve Video Kurgu/Montaj

ŞİMDİ ARA : 0541 850 8137    |    0232 464 4821

Yeni nesil araç ve uygulamalarla grafik tasarımı öğren.

Yeni nesil içeriklerle hazırlanan Grafik Okulu; tasarımcı adayını temel seviyeden profesyonel seviyeye getirerek, nitelikli tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Ekim ayının ikinci haftası başlayıp, 8 ay sürer. Uygulama dersleri MacOS bilgisayarlar kullanılarak 6-8 kişilik sınıflarda işlenir. Başarılı bulunan öğrencilerin portfolyoları İZTO’ya (İzmir Ticaret Odası) bağlı reklam ajanslarının insan kaynakları yetkililerine veya birimlerine iletilir.

Desen/Karakalem Eğitimi;

Karakalem Çizim, Tonlama, Geometri, Perspektif, Anatomi, Karakter Tasarımı

Grafik Tasarıma Giriş

Grafik Tasarım Tarihi, Grafik Tasarım İlkeleri, Grafik Tasarım Elemanları, Grid Sistemi, Tipografi, Sayfa Mizanpajı, Renk Kuramı.

Adobe Illustrator

Arayüz ve Çalışma prensipleri, Araçlar, Kurumsal Kimlik Tasarımı (Logo, Kartvizit, İletişim Evrakları, Muhasebe Evrakları, Cepli Dosya Tasarımları) Tanıtım Materyalleri (Broşür, Föy, Flyer Tasarımları), Indoor/Outdoor Poster/Billboard Tasarımı,

Adobe Photoshop

Arayüz ve Çalışma Prensipleri, Renklendirme, Manipülasyon, Dijital Boyama, Fotoğraf Rütuşlama, GIF Animasyon Yapımı, 

Adobe Indesign

Arayüz ve Çalışma Prensipleri, Çok Sayfalı Projelerde İş Akışı, Kitap, Dergi, Kullanım Kılavuzu, Gazete Tasarım Prensipleri ve Uygulamaları.

Adobe Acrobat

PDF Dosyalarla Çalışma, Baskı Öncesi Hazırlık

Adobe Experience Design – XD

Arayüz Tasarımına Giriş, UI – UX Geliştirme Süreçleri ve Uygulamaları, Mobil ve Web Uygulama Tasarımı, Prototipleme, Uygulama Sunumu, Ekipler Arası Paylaşım.

Adobe After Effects

Animasyona Temelleri, KeyFrame Animasyon Temelleri, AI ve PSD Dosyaları ile Animasyon, Efektlerle Çalışmak, Sosyal Medya için Videolar Hazırlama, Export alma Yayınlama, 

Adobe Audition

Ses Kayıt Uygulamaları, Ses Temizleme, Dışa Aktarma, Pr ve Ae ile Ortak Çalışma.

Adobe Premiere Pro

Kurgu Teknikleri, Kurgu Süreci Yönetimi, Sekans Yönetimi, Renk Düzenleme, Ses Dosyaları ile Çalışma, Tanıtım ve Reklam Filmi Kurgusu, Video Formatlarını Anlamak, Ses Dosyalarında Format Değişimi, Premiere Pro ve After Effects Projelerinden Render Alma.

Portfolyo Tasarımı ve Yayınlama

Tasarımların Mockup ile Görselleştirilmesi, Tasarım Sunum Teknikleri, Behance ve Adobe Portfolio ile Dünya Çapındaki Tasarımlar Arasında Yer Alma, İçerik Yükleme ve Yayınlama, 

MEB Meslek Belgesi

Eğitim sonunda yapılacak sınav ile M.E.B onaylı meslek sertifikası almaya hak kazanırsın.

İş ve Staj Fırsatları

Eğitim sonunda %90 devam ve MEB sınavında başarılı olan grafik tasarımcı adaylarına 1 aylık staj imkanı sunulayacaktır. Buna ek olarak; İZTO (İzmir Ticaret Odası) Üyesi Reklam ve Medya Ajanslarına Portfolyonu birinci elden iletiriz.

Back to Top