Atölye İzmir@ Blog

Muratbey Peynirleri Reklam Tasarım Yarışması

By 1 Aralık 2018No Comments

 

“MURATBEY BURGU İLE REKLAM ZAMANI”
REKLAM KAMPANYASI BRIEFI

HAKKINDA GENEL BILGI

1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla ticari hayatına adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı. Her alandaki inovatif çalışmaları ve sürekli gelişime verdiği önemle Türkiye’nin peynir anlayışını değiştirmiş, sofralara lezzet ve değer katmıştır. Muratbey, sadece Türkiye’de değil dünya çapında da ilgi gören ürünler geliştirmiştir. Muratbey’in tüm lezzetli ürünlerinin arasında en öne çıkan ürünü ise Burgu peynir olmuştur.

İnovasyonu, üretimden pazarlamaya kadarki tüm iş süreçlerinde faaliyetlerinin odak merkezi haline getiren Muratbey, bu çalışmalarının karşılığı olarak ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödüle layık görüşmüştür.

2017 yılının Ağustos ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge merkezi onayını alan Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketidir. Üretim Teknolojileri ve Gıda Ar-Ge Merkezi; sağlıklı koşullarda yenilikçi, benzersiz ve lezzetli ürünler geliştirerek, üretim yöntemlerinde yenilik yapmaktadır. Muratbey Ar-Ge merkezleri, verimliliği artırıp, maliyetleri düşürerek, ürün kalitesini ve standardını yükselterek sürdürülebilir bir dünya için katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Muratbey’in tesislerinde kullanılan birçok makine, üretim ekipmanı ve yazılım Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp üretilmektedir.

Peynir lezzetine yenilik getiren Muratbey, Üretim Teknolojileri ve Gıda Üretim Ar-Ge merkezlerinde  10’u aşkın proje yürütmektedir. Ayrıca 2 proje için Tübitak başvurusu yapmıştır. Üniversite –sanayi iş birliğine başarılı bir örnek olan Muratbey, Tübitak’a başvurularını ise Uşak Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği projeleriyle yapmıştır. Toplum sağlığı ile ilgili yeni projeler üzerinde, Uşak Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik alanının akademisyenleri ve tıp doktorları ile çalışmalarını sürdürmektedir ve yeni bir Tübitak proje başvurusunu hazırlamaktadır.

Muratbey’in başarılarındaki en önemli faktör olan inovasyon süreçleri, firmanın işleyiş modeli haline gelmiştir. Sürdürülebilir karlı büyüme hedefine maksimum katkıyı sağlayabilmek için gerekli sistemsel çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Muratbey vizyonunu; peynir markası olarak tanınmak ve farklılaşarak büyümek şeklinde tanımlamaktadır. Bunu başarabilmek için ise farklılaşmayı ve markalaşmayı rekabet stratejisi, “saldırgan stratejiyi” ise inovasyon stratejisi olarak benimsemiştir.

Başta AB ülkeleri olmak üzere, ABD, Rusya, Kuveyt, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas gibi 60’a yakın ülkede Muratbey Burgu’nun marka ve tasarım tescili alınmıştır.

 

ÜRÜN HAKKINDA GENEL BİLGİ

Kahvaltının yanı sıra günün her saatinde tüketilebilen ve “sağlıklı atıştırmalık” olarak konumlanan Muratbey’in lezzetli ve sağlıklı ürünleri, çocuklar başta olmak üzere peynir yemeyenlere peyniri sevdirmiştir. Muratbey, sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde halk sağlığına destek vermek üzere ürünlerini “az tuzlu” geliştirmektedir.  

 

ENERJİ VE BESİN DEĞERLERİ

* TGK’ne göre 100 gramı günlük kalsiyum ihtiyacınızın %81’ini karşılar.

*Trans yağ içermez

 

yarışmaya buradan katılabilirsiniz

 

 

Leave a Reply