Yeni Dönem Grafik Okulu’una Merhaba

2019-2020 eğitimi Grafik Okulu  bu hafta itibari ile başladı. Heyecanlı, azimli ve bilinçli öğrenciler ile yeni bir yola koyulduk. Bu yolda uzman ve deneyimli eğitmenler ve yeni nesil içeriklerle hazırlanan Grafik Okulu, temel seviyeden profesyonel seviyeye getirerek tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz ilk olarak, gözlerinin açılmasını hedefleyerek karakalem eğitiminden başlarlar. Çizgi çalışmasınının püf noktalarına odaklanarak alıştırmalar yapılır. Ardından Geometrik şekillerin bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken; oran-orantı, şekil, form üzerinde durulur.

Daha ileriki derslerde ise Adobe programları ile MacOS bilgisayarlarda Kurumsal Kimlik Tasarım’ından başlayarak birçok konuda bilgi sahibi olurlar. Öğrencilerimizin yardımcı kaynağı ise videmy.com online eğitim platformudur. Derste işlenenler video eğitimlerle desteklenir. Eğitim süresince aralarda yapılan Jüriler ile öğrenci heyecanının taze kalması sağlanır. Bu alanda uzman kişiler ile çalışmaların değerlendirilmesi amaçlanır.

8 ay sonunda seçilen çalışmalar ile Kokteyl eşliğinde Bitirme Sergisi düzenlenerek öğrenciler mezun edilir.

Grafik Tasarım alanında siz de kendinizi geliştirerek alanınızda uzman kişiler olabilmek için bu eğitimleri kaçırmayın derim.:)