Moda Portfolyosu eğitim programı nedir?

Atölye İzmir  M.E.B. Bağlı Güzel Sanatlar alanında moda tasarımcı adayları yetiştiren meslek kursudur. Güzel sanatlar Lise ve Fakülteleri moda alanına hazırlanmak isteyen moda tasarımcı adaylarıyla ön görüşme ve mülakat aşamasından sonra öğrenci kabul edilir. Bu görüşme sırasında öğrencinin moda alanında nasıl bir kariyer hedefleyeceği belirlenerek eğitim içeriği moda tasarımcısı ve akademisyen eğitmenler tarafından hazırlanır. Moda Tasarımcısı eğitmenlerle kişiye özel planlanan eğitim programıdır.

Moda portfolyosu hazırlamaya nerden başlamalıyım?

Moda portfolyosu hazırlamaya moda tarihiyle ve düz çizgiyle başlamak gerekir, ardından, tonlama, insan anatomisi, moda figürü, kumaş çizimleri, desen tasarımı, moda tasarımı, moda teknik çizim teknikleri, moda iş süreçleri, vücut şekillerine göre giyim. renkler vb. Moda hakkında tüm detayları öğrendikten sonra bol bol uygulama, tasarım ve koleksiyonlar hazırlayarak devam edebilirsiniz. Yapılan tüm çalışmalardan en iyi olan tasarımlardan kişiye özel bir moda portfolyosu hazırlayabilirsiniz. Atölye İzmir’de Moda tasarımcısı eğitmenlerle çalışarak bu içeriği uygulayarak öğrenmeye ve başarılı bir  portfolyo hazırlamaya bekliyoruz.

Bu videoda eğitmenlerimizden Özge Mardi Bayar’ın moda portofolyosu hakkındaki görüşlerini izleyebilirisiniz.

.

Atölye İzmir’de Moda portfolyosu hazırlık programı ne zaman başlar?

Moda okuluna katılarak Portfolyo hazırlamak isteyenler için her yıl ekim – mayıs ayları arasında 8 ay süren eğitime katılabilirler. Bireysel eğitimler kişiye özel olarak istenilen gün ve saatlerde planlanır.

Atölye İzmir’de Moda portfolyosu hazırlık programı ne kadar sürer?

Her tasarımcının kariyeri farklı basamaklardan geçer, tasarımcı adayının algısı, bilgisi doğrultusunda Atölye İzmir’deki eğitimi planlanır.  MEB bağlı kurumumuzda 48 saatten 500 saati bulan uluslararası sertifikalı eğitimlerimize kariyer hedefine göre içerik ve çalışma saati belirlenir. 15 günden – 2 yıla kadar farklı hazırlık programlarımız yer alır.

Moda portfolyosu için işimi kolaylaştıracak hazır figürlü defterleri nerden satın alabilirim?

Moda alanında hazırladğımız video eğitimlerle kendinizi geliştirmeye hemen başlayabilirsiniz;  videolar burada; http://izmirmodaakademisi.com/videolar/  ardından moda tasarım için özel hazırladığımız moda portfolyo defterlerimizi satın alarak https://m.n11.com/arama?q=fashionably    instagram hesabı  üzerine izlediğiniz videolardan moda çizimleri yaparak devam edebilirsiniz.  

Uzaktan Moda portfolyosu hazırlayabilir miyim?

Evet. Atölye İzmir’de moda tasarımcısı ve akademisyen eğitmenler danışmanlığında uzaktan eğitimlere katılarak moda portoflyosu hazırlayabilirsiniz.

Uzaktan Moda portfolyosu eğitimlerini izleyerek başlayabilir miyim?

Start Now Fashion işbirliğiyle uzaktan moda eğitimlerimize hemen başlayın. Burdan kayıt olun 

 

Hayallerinizi giyilen tasarımlara dönüştürmek için iyi ustaların yanında başlamak işi hızlandırır, önemli olan hevesinizi kırmadan doğru bir eğitimle yeteneği ortaya çıkarmak ve hayal ettiği yere ulaşması için desteklemektir. Sizi Atölye İzmir ailesine bekliyorum. 05418508137 den bize ulaşın ön görüşmede hayallerinizi konuşalım.

 

 

 

 

Leave a Reply