Yıllardır hayalini kurduğun rüyanın güzel bitmesini ister insan, gelinlik seçimide bu yüzden önemlidir. Hayalindeki gelinlik belkide sana göre değildir. Geriye dönüp baktığında keşke bu model tercih etmesydim pişmanlığı yaşayabilir insan. Bu yüzden düğünden önce derin bir araştırma yapman gerekir dergiler, internet siteleri, en çok tercih edilen mağazların müşteri memnuniyeti ve yorumları çok önemlidir. Bunlara dikkat ettiğin sürece doğru yolda ilerleyip, hayalindeki gelinliği bulabilme şansın var. 

Senin için önemli olan diğer kısım ise vücut tipine uygun gelinliği bulmaktır. Gelinliğin kumaşı, kalitesi , düğün yaptığın mekanın güzelliği, konsept olarak herşeyin yolunda gitmesi tabiki bunlarda önemlidir. Belkide en önemli nokta vücut tipine uygun gelinliği bulmak olacaktır. Bütün gözler senin üstünde olacak, fotoğraflara baktığında yıllardır saklayabileceğin anı olarak kalacaktır. Burada birazcık teorik bilgi gerekiyor aslında, vücudunu iyi tanıman, beğendiğin noktaları ön planda tutup, saklanman gereken yerleri kusursuz şekilde gizlemek olacaktır. Hangi vücut tipine uygunsun, Kum saati vücut tipi, neredeyse bütün gelinlik modelleri yakışır diyebilirim ama en gösterişli gelinlik balık model olacaktır. Kusursuz vücudunu daha hoş gösterecektir. Armut vücut tipi, normal yada küçük göğüsler, ince bel ve geniş kalçaya sahip vücut tipidir. Bu vücut tipine uygun , en doğru gelinlik, A kesim modeli olmalıdır. Yaka seçimi kayık yaka modeli olmalıdır.u yaka seçiminde hem kalça orantılı olacak hem de üst beden daha uzun gözükecektir. Elma vücut tipi, biraz kalın bir bel, bel kalınlığı kadar kalçalara sahip vücut tipi, gelinlik seçerken iki bölgeye dikkat edilmeli biri bacaklar, diğeri göğüsler, beli ince göstermek için korse seçimi doğru olur. Dikdörtgen vücut tipi, normal yada küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlara simetrik kalçalar, oyuntusuz bir bel olan vücut tipidir. Straplez model tercih edilmelidir. Bacaklar en dikkat çeken noktalar olacaktır. Kesinlikle yırtmaçlı model doğru bir tercih olacaktır. Bel bölgesinde dekolte kesinlikle bu vücut tipinde çok hoş duracaktır.

Özel kraft kağıdı üzerine basılmış figürlerlerden oluşan Fashionably Portfolyo Bride ile gelinlik tasarlama çok kolay!

En önemli konu vücut tipine uygun gelinlik seçimi olduğunu söyledik peki diğer dikkat etmen gereken noktalarada değinelim istersen. Gelinlik modeline karar verdikten sonra, bütçe belirlemen gerekir. Kendine bütçe belirleyip aramanı bu yönde yapman gerekir. Unutma uygun fiyatada gelinlikler bulabilirsin. Gelinliğin düğün mekanın ile uygun olmalıdır. Otel düğünleri için prenses ve A kesim modeller önerebilirim. Tarihi mekanda yapmak istiyorsan dantel kumaşı ve krem renginde tercih edbilirsin. Sahil yerinde yapıcaksan tarzın kesinlikle bohem olmalıdır. Hadi o zaman kendin için doğru gelinliği bulma zamanı. 

 

     

Leave a Reply