Atölye İzmir@ Blog

ISTITUTO MARANGONI’de Eğitim Almak

By 24 Haziran 2014No Comments
[responsive][/responsive]

ISTITUTO MARANGONI’de Eğitim Almak

ISTITUTO MARANGONI PARİS, FRANSA

Istituto Marangoni, 1935’ ten beri üç nesil profesyoneller yetiştirmiş ve 35.000’ inin üzerinde öğrenciye moda ve tasarım sektöründe hayat vermiştir. Bu kişiler okulun asıl miraslarıdır ve okulun onlarla olan ilişkileri ve öğrencilerinin çoğunun bugün moda ve tasarım dünyasının en saygın isimleri arasında yer alması, Istituto Marangoni’yi İtalyan Moda ve Tasarım dünyasının evlerinden birisi yapmaktadır. Yalnızca Istituto Marangoni ile yaratıcılığın beşiği olan üç kentte eğitim alabilirsiniz; Milano, Paris ve Londra. Dilerseniz eğitiminizi bu üç kente yayarak da tamamlayabilirsiniz. Bu şehirlerde okumak ve yaşamak zaten başlı başına bir eğitimdir.

Neden Istituto Marangoni’de Eğitim?

Bir misyona ve vizyona sahip yaratıcı biri misiniz? Dünyayı yenilikçi fikirleriniz ve kişisel zevkiniz ile değiştirmek mi istiyorsunuz? Her yıl dünyanın her köşesinden 2.400’den fazla öğrenci, ortak rüyalarının peşinden gitmek için Istituto Marangoni’de buluşur. Okul, genç ve yetenekli kişilere, kendi alanlarında uzmanlaşırken gerekli olan ekspertizliği sağlamak için kurulan Avrupa’nın en yaratıcı okullarından biridir. Istituto Marangoni’nin Londra, İtalya ve Paris mezunları arasından stajyer yerleştirdiği firmalar ve moda evleri arasında Prada, Gucci, Giorgio Armani, Moschino, Calvin Klein NY, Donna Karan NY, Jean Paul Gaultier, Hugo Boss, Versace, Givenchy, Gianfranco Ferre, Dolce&Gabbana, Valentino, Romeo Gigli, Blumarine, Mila Schon, Diesel, Ferragamo, Etro Marzotto, Missoni, GFT, Lovable, Orlandi, Saint Laurent Benetton, Robe di Kappa, Fila Sport, Unlimited, Green Morgan, Stefanel, Fusco, M.B.Trend, Marzotto, Chantal, Marco Rossi ve daha birçok moda evi ve firma bulunmaktadır. 74 yıldır İtalyan yaratıcı sektörünün gelişmesinde önemli bir rol oynamakta olan Marangoni mezunları arasında moda dünyasının üst sıralarında yer alan bir çok isim vardır: Domenico Dolce, Stefano Guerriero, Franco Moschino, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada (Versace), Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli(Benetton) ve daha birçok modacı…

ISTITUTO MARANGONI‘de tasarım bölümüne başvurmanın ön koşulu portfolyo tasarımıdır. Atölye İzmir’de size özel portfolyo hazırlıyoruz. Ayrıca portfolyonuzla burs kazanma şansınız da yüksek. Marangoni ile iligli ayrıntılı bilgiye Wayout Yurt Dışı danışmanlık sitesinden ulaşabilirsiniz.

PARİS MERKEZİNDE SUNULAN PROGRAMLAR VE BÖLÜMLER

1 YILLIK SERTİFİKA PROGRAMLARI

Bir Senelik Yoğun Program: Paris’de sunulan yoğun moda kursu, öğrencilerin tüm teknik ve uygulamalı eğitimleri almasını sağlar.

Bölümler:

  • intensive fashion design
  • intensive fashion business
  • intensive fashion image and communication

Eğitim Dili: Kurs Fransızca ya da İngilizce sunulur. (Eş zamanlı çeviri mevcuttur)

Giriş Şartları: Lise mezuniyeti (dil şartları için danışınız)

Süre: 1 yıl

2 YILLIK SERTİFİKA PROGRAMLARI
Kombine Programlar: 1 yıl yoğun program + cycles de spécialisation adı verilen aşağıdaki bir yıllık yoğun porgramlardan kendi okuduğunuzun dışında birini daha seçerek tamamlamanızı sağlar.

  • intensive fashion design
  • intensive fashion business
  • intensive fashion image & communication

Eğitim Dili: İngilizce sunulur. (dil şartları için danışınız)

Giriş Şartları: Bu programa katılmak için üniversite diploması ya da master derecesi gerekmektedir. Ya da bir senelik yoğun programlardan birini tamamlamış olmak gerekmektedir.

Süre: 2 yıl

 Yurt Dışı Üniversitelere Wayout Yurt Dışı Danışmanlık firmasıyla hazırlık ve öğrenci kabulünü ortaklaşa yürütmekteyiz. Motivason mektubunuzdan portfolyo tasarımına kadar Atölye İzmir eğitmenleri size destek olmaya hazır.

Leave a Reply