Yurt Dışında İtalya’da Tasarımın ve modanın başkentleri olarak bilinen Milano, Paris, Londra, New York gibi şehirlerde eğitim almak ister misiniz? Moda Bölümlerinin giriş ön koşulu tasarım portfolyosudur. Atölye izmir’de Moda Tasarım, Stilistlik, Moda Çizim Teknikleri, İllüstrasyon, Takı Tasarımı, Ayakkabı Tasarımı, Modelistlik eğitimlerine katılarak Portfolyo hazırlayabilirsiniz.

İster üniversite ister yüksek lisans seviyesinde olsun bu ülkelerde alınabilecek farklı alanlarda farklı sürelerde farklı staj imkanlarına sahip çok sayıda program vardır. Bu programların fiyat aralıkları oldukça değişkendir. Bazı okulların düzenledikleri yarışmalar bulunmaktadır ve bu yarışmalar sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülere genellikle belirli oranlarda burslar verilmektedir.

Tasarım, moda okullarında verilen eğitimlerin diğer alanlara göre çok daha yeteneğe ve pratiğe dayalı olması sebebiyle bu programların mutlaka piyasadaki şirketler ile bağlantıları bulunmaktadır. Öğrencilerin belirli dönemlerde hazırladıkları ödevler sergilerle ya da defilelerle piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle yetenekli öğrenciler daha okullarını bitirmeden iş teklifleri alabilmektedirler.

Academix Yurt dışı Eğitim Danışmanlık olarak uzun yıllardır tasarım, moda, dizayn, iç mimarlık gibi alanlarda farklı ülkelerdeki üniversitelere ve enstitülere öğrenci yerleşimi yapmaktayız. Öğrencilerimizin okul ve program seçiminden sonra okula başvurusu ve kabulünün alınması, konaklamasının ayarlanması, vize işlemlerinin eksiksiz şekilde yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinin ayarlanması, gideceğiniz ülkede karşılama organize edilmesi gibi tüm aşamalarda yardımcı olmaktayız. Ayrıca bu hizmetlerin tamamı Academix tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Yurt dışında tasarım, moda, dizayn, iç mimarlık gibi alanlarda öğrenci yerleşimi yaptığımız okullardan bazılarını bulabilirsiniz.

Leave a Reply