Görsel sanatlara ilgi ve yeteceğin olduğunu düşünüyorsan bu yeteceği mesleğe dönüştürmek için akademik olarak eğitimini almak ve profesyoneller arasında yeralmak için başarılı bir PORTFOLYO HAZIRLAMA lisin, Tüm dünyada Üniversitelerin tasarım, sanat ve mimarlık fakültelerine başvuru yapmadan önce çizim, taslak, fotoğraf, 2 ve 3 boyutlu tasarımların yeraldığı KİŞİSEL PORTFOLYO olması beklenir.

Bazı üniversitelerde başvuru yapılırken Portfolyo şartı önkoşulsuz olmasa da tasarımcı veya mimar olmak istiyorsanız üniversite öncesinde çizmeyi, tasarlamayı ve bilgisayar programları ilde ilgili bilgileri deneyimlemiş olmanız için yine de bir Portfolyo hazırlamak gerekir.

Moda Tasarım, Peyzaj Mimarlığı, İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Dijital Tasarım, Araba Tasarımı, Oyun Tasarımı, Görsel Sanatlar, Mimarlık, Endüstriyel Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı vb alanlarda Portfolyo hazırlamak için Atölye İzmir’de 4 adım seni bekliyor.

ATÖLYE İZMİR’DE PORTFOLYO HAZIRLIK SÜRECİ

Atölye İzmir’de yüz yüze veya online olarak görsel yeteneğini ölçerek tanışırız.

Bu aşamada Akademisyen ve tasarımcı eğitmenlerimizle yetenek seviyeniz değerlendirerek hayallerinizi konuşuruz.

Kariyer Planlamasıyla devam ederiz. Yeteneğine uygun alanlarda kariyerini planlayarak,

profesyoneller arasına katılmadan önce nasıl bir yol izlemen gerektiğini planlarız.

Kariyerine uygun olarak yurt dışındaki üniversitelerin Lisans ve Yüksek Lisans bölümleri için araştırma, kabul koşulları,

ücretlendirme ve teklif sürecini birlikte değerlendirir.

Yeteneğine uygun olarak seçilen üniversitelerin istedikleri projeleri içeren kişisel portfolyo hazırlık eğitim sürecidir. Bu aşamada yeteneklerini geliştirmek için proje bazlı görsel tasarım uygulamaları yapar, amatörden profesyonele göz eğitimi ile başarılı bir Portfolyo içeriği hazırlarsın.

Atölye İzmir’de Portfolyo Hazırlamak için hemen burdan başvurun.

Yazar: Uzm. Özge MARDİ BAYAR

Özgün makaledir, kopyalamayınız.

Leave a Reply