Portfolyo Nedir?

Portfolyo tasarımını kişiye özel hazırlanan bir kitapçık olarak düşünebilirsiniz. Temel çizimden başlayan, teknik çizim, tasarım, sanatsal çalışmalar, dekorasyonla ilgili deneysel çalışmalar, 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarımları içeren ve Portfolyo sahibinin temelden ileri seviyeye gelişimini gösteren ve görsel anlamda bir bütün oluşturan dosyadır. Basılı ve dijital ortamda sunulabilir.

Portfolyo hazırlamak için profesyonel tasarımcı ve iç mimarlardan destek alarak, usta çırak ilişkisiyle çalışarak portfolyo hazırlamak iç mimar adayının gelişimi ve içeriğin gerçek çalışmalardan oluşmasını sağlar. Atölye İzmir’de Profesyonel tasarımcı, akademisyen ve iç mimar eğitmenlerle çalışarak profesyonel bir lisans ve yüksek lisans portfolyosu hazırlayabilirsin.

İÇ MİMARLIK Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

İç mimarlık Lisans ve Yüksek Lisans başvuru önkoşulu Portfolyo olan eğtim kurumları ve profesyonel iş yaşamı için Portfolyo hazırlık eğitimine katılabilirsiniz

İÇ MİMARLIK Portfolyosunda neler olmalı?

İç mimarlık alanında portfolyo Lisans düzeyindeki portfolyo içeriğinde, iyi çizim yapmanız değil, iç mekanı iyi organize edebilme, farklı fikirler sunabilme, sanatsal bakış açısı vb. iç mimar adayının işlevsel tasarım becerilerini göstermesi beklenir.

İÇ MİMARLIK Bölümü olan üniversiteler?

İtalya’da İç Mimarlık Bölümü olan üniversiteler

İngiltere’de İç Mimarlık Bölümü olan üniversiteler

Amerika’da İç Mimarlık Bölümü olan üniversiteler

Almanya’da İç Mimarlık Bölümü olan üniversiteler

İÇ MİMARLIK Portfolyo Eğitim İçeriği;

Temel Çizim

Perspektif Çizim

İnsan ve Ergonomi

Teknik Çizim

Autocad ile teknik çizim

3D  Max ile 3 boyutlu tasarım

Portfolyo için baştan sora proje hazırlama

İÇ MİMARLIK Portfolyo Eğitim Takvimi

MEB bağlı kurumumuzda pandemiye uygun hijyen önlemlerinin alındığı tasarım ofisi ortamında, bireysel eğitim olarak sürdürülür. Eğitim gün ve saatleri kişiye özel olarak planlanır. Haftada 1 gün 4 saat, haftada 2 gün 4 er saat yada haftada 3 gün 4 er saat planlanabilir. Eğitim saatleri; Sabah oturumu 10:00 – 13:00 / Öğlen Oturumu 14:00 – 17:00 / Akşam oturumu 19:00 – 22:00 olarak planlanabilir.


Atölye İzmir’de Portfolyo hazırlık eğitimin katılmak için bu telefondan bize ulaşın. 05418508137


 

Leave a Reply