Koleksiyon hazırlamak ve iş sürecini hızlandırmanız için harika bir seçenek var karşınızda. Figür çizmek veya değişik duruşları denemek için saatlerce çizim yapmakla uğraşmayın, bunun yerine sizin yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanarak tasarım kısmıyla ilgilenme tarafı kalacaktır.Bu süreçte hızlı ilerleyerek istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

İster hızlı eskizler yaparak kullanın, isterseniz de portfolyo oluşturmak için kullanın. Bunun için elinizde sadece kadın giyim değil, erkek giyim, çocuk giyim, üstelik kıyafetlerin teknik detaylarını yaparak üretime hazır hale getirebilmeniz için teknik defteri, ayrıca desen oluşturabilmeniz için bile defteriniz olacaktır.

Defterinizin kapak kısmını kendi beğendiğiniz ve tasarladığınız şekilde değiştirebilirsiniz. Teknik defterde tasarım sürecinde size yardımcı olabilecek, kıyafetler için teknik bilgiler var, mesela farklı yaka çeşitleri yapmak istiyorsunuz ama bu durumda bildiğiniz çok fazla seçenek yok, işte burada herzaman size yol gösterebilecek bir klavuz olacaktır.

Mine Aslan
Atölye İzmir Moda Eğitmeni

Leave a Reply