Atölye İzmir@ Blog

İtalya’da Moda Eğitimi ve Portfolyo Tasarımı

By 16 Ocak 2020No Comments

 

Modayı, giyimi, hayatınızda farklı olmayı seviyorsanız ve birazcık da çiziyorsanız, Moda Tasarım eğitimi almak için İtalya doğru seçim olabilir. Ancak bununla birlikte moda yeteceğe dayalı bir alan olduğu için küçük yaşlardan beri kendini belli eder. Bu el işine yatkınlık (örgü örnek, kesmek, dikmek vb) fotoğraf çekmeyi sevmek, kombin yapmak, diğerlerinden farklı olmak vb. özellikleriniz varsa Moda tasarımcı olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Atölye İzmir’de Moda tasarımcısı ve modelist eğitmenlerle İtalya’daki Üniversitelerin diploma programlarına yönelik Portfolyo hazırlık eğitimleri verilmektedir.  Bu eğitimlerle birlikte akademisyen ve danışman eşliğinde düz çizgiden profesyonel düzeye gelerek sizi anlatan bir kitapçık olan portolyonuzla İtalya yolculuğuna hazırlanabilirsiniz.

Peki Hangi Üniversiteleri tercih etmelisiniz?

Istituto Europe di DesignNABA – Nuova Accademia Di Belle Arti MilanoDomus Academy en iyi üniversiteler arasındandır. Bununla birlikte Amerika’da Parsons’da tercih edilebilir. 

Başvuru İçin Genel Olarak İstenen Belgeler

  • Pasaport
  • Motivation Letter
  • Dil Yeterlilik Belgesi (İtalyanca bölümler için B2 düzeyinde sertifika, İngilizce bölümler için ise IELTS 5.5 yada TOEFL 68 istenmektedir.) (Türkiye’de %100 eğitim almış olan öğrencilerden dil belgesi istenmemektedir.)
  • Portfolio
  • Diploma
  • Ön değerlendirme sonrası öğrencilerle mülakat yapılmaktadır.

İtalya’daki üniversitelerle ilgili Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık aldığımız ACADEMIX ile iletişime geçebilir, ücret detaylarını ayrıntılı biçimde öğrenebilirsiniz. Portfolyo hazırlığı için sizi Atölye İzmir’e bekliyoruz.

Örnek eğitimlerimiz için http://www.izmirmodaakademisi.com/videolar ‘a göz atabilirsin.

Portfolyo Hazırlık eğitimlerimize kayıt olmak için 0541 850 81 37’den bize ulaşabilirsin. Özge Mardi Bayar yönetiminde sana özel moda portfolyosu hazırlayarak kariyerine Profesyonel moda tasarımcıları arasında yeralabilrisin.

 

Leave a Reply