Görsel Tasarım Alanlarının hepsinde Yurt Dışındaki Üniversitelerin Başvuru Ön Koşulu Portfolyodur. Portfolyo Tasarımcıyı, Mimarı yansıtan bir kitapçık olarak düşünülebilir. Portfolyo; farklı formatlarda olabilir, web sitesi, blog, interaktif ortamda yayınlanabilir. Hangi alanda portfolyo hazırlamak istediğiniz belli ise, yurt dışı danışmanlık firmaları ve ya özel yurt dışı danışmanlarıyla çalışmaya başlamalısınız. Üniversite seçimi oldukça önemli bir süreçtir. Üniversite seçimini Atölye İzmir’de özel kariyer danışmanlığı alarak yapabilirsiniz. Bu seçim sizin kişiliğinize ve mesleki kariyerinize ve hayallerinize uygun olaması için 1 saatlik bir görüşme yaparak dünyanın neresinde olursa olsun YÖK onaylı ve mesleki uzmanlık alabileceğiniz bir üniversite seçimini yapabilirsiniz.

 

Ardından Atölye İzmir’de özellikle yurt dışındaki üniversitelerin başvuru ön koşulu olan portfolyo tasarımını istenilen özellikler doğrultusunda basılı veya dijital olarak birlikte hazırlayabiliriz.

Atölye İzmir’e  başvuran  tasarımcı adaylarıya beraber öncelikli olarak kariyer planlaması yapıyoruz. Görsel sanatların hangi alanına yeteneklerinin farkına varmaksızın, moda tasarımı, grafik tasarımı veya diğer güzel sanatlar programlarına başvuruyorlar. Özellikle yurt dışındaki üniversitelerin Tasarım alanlarına lisans ve yüksek lisans başvurusu yapacak adayların bilmesi gereken püf noktaları aşağıda bulabilirsiniz. 

 

Özellikle Online başvuru kabul eden Üniversitelerde Portfolyo Tasarımının A4 Boyutlarda olması avantaj sağlar. Bu tür başvurularda ayrıca mülakat sırasında Portfolyonun basılı ayrıca olarak sunulması gerekmektedir. Biz Portfolyoatolyesi.com olarak hem basılı hemde dijital ortama uygun portfolyolar tasarlıyoruz. Hazırladığımız portfolyolar hem içerik hem de konsept tasarımı olarak kişiye özel olmakla birlikte üniversite kabul şartlarını karşılamakta.

 

Almanya ve Fransa Gibi Ülkelerdeki Üniversiteler genellikle yaratıcı bir portfolyo sunumu isterler. Özel Kesimli yada farklı (kutu gibi özel tasarımlı) portfolyolar da tasarlayarak jüri karşısında kabul almanız kolaylaşır.

 

Kare ve büyük boyutlu özel portfolyolar da, içeriğe ve tasarımcı adayının kişiliğine göre şekillenmektedir. 

 

Biraz da portfolyo içeriğinden söz edelim; İyi bir portfolyo içeriği nasıl olmalı? Genel olarak Biyografi,  Karakalem, tasarım ve tasarım projeleri gibi başlıklara sahip olan bölümler bulunan portfolyolarda içerikte fotoğraf ve illüstrasyon gibi tasarımcı adayının özel becerileri de sergilenebilir. Bölümlere göre portfolyo atölyesi.com da tasarlanan portfolyo çalışmaları hakkında detaylara aşağıdadır; 

 

Moda Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Moda Tasarım Bölümleri Lisans başvurularında biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Portfolyo atölyesi.com a başvuran tasarımcı adaylarıyla birlikte videemy.com uzaktan video ve canlı eğitimlerle karakalem anatomi ve desen çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde yer veriyoruz. Atölye çalışmaları sırasında soyut ve somut konulardan yapılan moda tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek sunulmakta.

Grafik Tasarım 

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Grafik Tasarım Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Portfolyoatolyesi.com tasarımcı adaylarıyla birlikte karakalem layout, ışık gölge ve anatomi çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde eklenir. videmy.com üzerinden Grafik Tasarım Programları olan Adobe Photoshop, İllustrator programlarında grafik tabletle yapılan logo, illüstrasyon, afiş, illüstrasyon vb tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Stil Life fotoğraf çekimi vb.  Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde hazırlanmakta. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz. 

 

Atölye İzmir’de Grafik Tasarım alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. www.atolyeizmir.com/grafik-tasarim/

Görsel İletişim Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Görsel İletişim Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Portfolyo Atölyesi.com da  tasarımcı adaylarıyla birlikte videmy.com üzerinden karakalem layout, ışık gölge ve anatomi çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde eklenir. videmy.com üzerindenGörsel iletişim tasarımı programları ı olan Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarında yapılan logo, kartvizit, illüstrasyon, afiş, web arayüz tasarımı, hareketli medya tasarımı, görsel sembolleştirme vb. tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek kabul almaktadır. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Görsel İletişim Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak  başarılı bir sunum yapabilirsiniz. www.atolyeizmir.com/gorsel-iletisim-tasarimi/

 

Animasyon

Animasyon tasarımı bölümü için, Grafik Tasarım ve Görsel İletişim Tasarımı portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar üzerine içerik hazırlanır. Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarda animasyon ve kurgu üzerine çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan dijital portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir.Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Animasyon Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak akademisyenlere başarılı bir sunum yapabilirsiniz https://www.atolyeizmir.com/animasyon/

 

Oyun Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı ve Animasyon programlarındaki portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar, oyun arayüz tasarımı vb. üzerine içerik hazırlanır. videmy.com üzerinden Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarda oyun tasarımı üzerine çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte ve dijital bir portfolyo olarak tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

 

Sinema

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Sinema Bölümü Lisans başvurularında portfolyo  biyografi ile başlar. videmy.com üzerinden sinema bölümü adaylarıyla birlikte storyboard hazırlama, film çekimi, kurgu, senaryo yazımı, hareketli görsellerle ilgili sinemanın temelini oluşturan çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan storyboard gibi temel çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Kurgu ve film yapım  programları olan After Effects, Premier Final Cut gibi programlarında yapılan Film ve hareketli medya tasarımı vb seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

 

Endüstriyel Tasarım / Endüstri Ürünleri Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve endüstriyel tasarım alanındaki ürün tasarım eskizleri ile başlar. videmy.com üzerinden Endüstriyel tasarım bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi uygunluk, kullanılabilirlik vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren  çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından videmy.com üzerinden Endüstriyel tasarım programları olan Autocad, Rhino, Keyshot gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

 

videmy.com üzerinden Endüstriyel Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz.

 

Mimarlık

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Mimarlık Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve mimari tasarım alanındaki bina ve mekan perspektifi ve eskizler ile başlar. videmy.com üzerinden  Mimarlık bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi, malzeme bilgisi vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından videmy.com üzerinden  Mimari tasarım programları olan Autocad, 3D max, Vray gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

videmy.com üzerinden Mimari Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. 

 

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve iç mimari tasarım alanındaki iç mekan perspektif ve eskizler ile başlar. videmy.com üzerinden İç mimarlık bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi, malzeme bilgisi vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Mimari tasarım programları olan Autocad, 3D max, Vray gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

videmy.com üzerinden Mimari Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. 

 

videmy.com üzerinden ,Profesyonel tasarımcılarla çalışarak başarılı bir portfolyo hazırlayabilirsin. Bize ulaşın:  05418508137

 

Leave a Reply