Tasarım Dalları Olan Yurt Dışındaki Okulların Başvuru Ön Koşulu Portfolyodur. Portfolyo Tasarımcıyı yansıtan bir kitapçık olarak düşünülebilir. portfolyo web sitesi, blog, interaktif ortamda yayınlanabilir. Atölye İzmir’de özellikle yurt dışındaki okulların başvuru önkoşulu olan portfolyo tasarımını istenilen özellikler doğrultusunda basılı veya dijital olarak hazırlıyoruz.

Atölye İzmir’e gelen tasarımcı adaylarıya beraber öncelikli olarak kariyer planlaması yapıyoruz. Görsel sanatların hangi alanına yeteneklerinin farkına varmaksızın, moda tasarımı, grafik tasarımı veya diğer güzel sanatlar programlarına başvuruyorlar. Özellikle yurt dışındaki üniversitelerin Tasarım alanlarına lisans ve yüksek lisans başvurusu yapacak adayların bilmesi gereken püf noktaları aşağıda bulabilirsiniz.

Özellikle Online başvuru kabul eden Üniversitelerde Portfolyo Tasarımının A4 Boyutlarda olması avantaj sağlar. Bu tür başvurularda ayrıca mülakat sırasında Portfolyonun basılı ayrıca olarak sunulması gerekmektedir. Biz Atölye İzmir’de hem basılı hemde dijital ortama uygun portfolyolar tasarlıyoruz. Hazırladığımız portfolyolar hem içerik hem de konsept tasarımı olarak kişiye özel olmakla birlikte üniversite kabul şartlarını karşılamakta.

Almanya ve Fransa Gibi Ülkelerdeki Üniversiteler genellikle yaratıcı bir portfolyo sunumu isterler. Özel Kesimli yada farklı (kutu gibi özel tasarımlı) portfolyolar da tasarlayarak jüri karşısında kabul almanız kolaylaşır.

Kare ve büyük boyutlu özel portfolyolar da, içeriğe ve tasarımcı adayının kişiliğine göre şekillenmektedir.

Biraz da portfolyo içeriğinden söz edelim; İyi bir portfolyo içeriği nasıl olmalı? Genel olarak Biyografi,  Karakalem, tasarım ve tasarım projeleri gibi başlıklara sahip olan bölümler bulunan portfolyolarda içerikte fotoğraf ve illüstrasyon gibi tasarımcı adayının özel becerileri de sergilenebilir. Bölümlere göre Atölye İzmir’de yaptığımız portfolyo çalışmaları hakkında detaylara aşağıda yer verdim.

Moda Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Moda Tasarım Bölümleri Lisans başvurularında biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Atölye İzmir’de tasarımcı adaylarıyla birlikte karakalem anatomi ve desen çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde yer veriyoruz. Atölye çalışmaları sırasında soyut ve somut konulardan yapılan moda tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek sunulmakta.

Grafik Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Grafik Tasarım Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Atölye İzmir’de tasarımcı adaylarıyla birlikte karakalem layout, ışık gölge ve anatomi çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde eklenir. Atölye çalışmaları sırasında Grafik Tasarım Programları olan Adobe Photoshop, İllustrator programlarında grafik tabletle yapılan logo, illüstrasyon, afiş, illüstrasyon vb tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Stil Life fotoğraf çekimi vb.  Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde hazırlanmakta. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Grafik Tasarım alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. 

Görsel İletişim Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Görsel İletişim Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, biyografi ve karakalem eskizlerle başlar. Atölye İzmir’de tasarımcı adaylarıyla birlikte karakalem layout, ışık gölge ve anatomi çalışmaları yapmaktayız. Bu çizimlerden uygun olanları portfolyonun karakalem çalışmalar bölümünde eklenir. Atölye çalışmaları sırasında Grafik Tasarım Programları olan Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarında yapılan logo, kartvizit, illüstrsyon, afiş, web arayüz tasarımı, hareketli medya tasarımı, görsel sembolleştirme vb. tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek kabul almaktadır. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Görsel İletişim Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak  başarılı bir sunum yapabilirsiniz. www.atolyeizmir.com/gorsel-iletisim-tasarimi/

Animasyon

Grafik Tasarım ve Görsel İletişim Tasarımı portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar üzerine içerik hazırlanır. Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarda animasyon ve kurgu üzerine çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan dijital portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir.Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Animasyon Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak akademisyenlere başarılı bir sunum yapabilirsiniz https://www.atolyeizmir.com/animasyon/

Oyun Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı ve Animasyon programlarındaki portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar, oyun arayüz tasarımı vb. üzerine içerik hazırlanır. Adobe Photoshop, illustrator, After Effects gibi programlarda oyun tasarımı üzerine çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte ve dijital bir portfolyo olarak tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Sinema

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Sinema Bölümü Lisans başvurularında portfolyo  biyografi ile başlar. Atölye İzmir’de sinema bölümü adaylarıyla birlikte storyboard hazırlama, film çekimi, kurgu, senaryo yazımı, hareketli görsellerle ilgili sinemanın temelini oluşturan çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan storyboard gibi temel çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Kurguve film yapım  programları olan After Effects, Premier Final Cut gibi programlarında yapılan Film ve hareketli medya tasarımı vb seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Endüstriyel Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve endüstriyel tasarım alanındaki ürün tasarım eskizleri ile başlar. Atölye İzmir’de Endüstriyel tasarım bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi uygunluk, kullanılabilirlik vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Endüstriyel tasarım programları olan Autocad, Rhino, Keyshot gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Endüstriyel Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. https://www.atolyeizmir.com/endustri-urunleri-tasarimi/

Mimarlık

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Mimarlık Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve mimari tasarım alanındaki bina ve mekan perspektifi ve eskizler ile başlar. Atölye İzmir’de Mimarlık bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi, malzeme bilgisi vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Mimari tasarım programları olan Autocad, 3D max, Vray gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Mimari Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. https://www.atolyeizmir.com/mimarlik/

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve iç mimari tasarım alanındaki iç mekan perspektif ve eskizler ile başlar. Atölye İzmir’de İç mimarlık bölümü adaylarıyla birlikte teknik çizim, ergonomi, malzeme bilgisi vb. temellerin kullanılarak  tasarıma nasıl dönüşeceğini içeren çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Mimari tasarım programları olan Autocad, 3D max, Vray gibi programlarında yapılan 3 boyutlu tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Atölye İzmir’de Mimari Tasarımı alanındaki eğitimlerin tamamına katılabilir veya sadece portfolyo hazırlama eğitimlerine katılarak jüri üyelerine başarılı bir sunum yapabilirsiniz. https://www.atolyeizmir.com/mimarlik/

 

Atölye İzmir’de,Profesyonel tasarımcılarla çalışarak başarılı bir portfolyo hazırlayabilirsin. Bize ulaş: https://www.atolyeizmir.com/iletisim/

 

Leave a Reply