Merhaba, daha önceki yazımızda bahsettiğim 2019 trendlerine biraz daha göz atalım.

 Tasarımcı: Vasjen Katro

Açık Kompozisyonlar

Tasarımcılar tasarımların yalnızca bir parçasını sergileyerek, izleyicinin onu hayal gücünde devam ettirip sonsuz bir etki yaratması fikrini sevmeye başlamış gözüküyorlar. Artık çerçeveler yok diyebiliriz. Özellikle web siteleri tasarımında bu etki oldukça popüler.

Tasarım: Sawdust

3D Gerçekçiliği

3D’nin izleyiciyi içine çeken büyüsü daha da güçleniyor ve artık grafikten web tasarıma, markalamaya ve hatta tipografiye kadar birçok alanda kendimizi bu etkinin içinde bulacağız. Artık insanları şaşırtmanın ve onları etkilemenin yolu farklı bir evrenin kapısını arlamak ve ona hiç alışık olmadık şeyleri sunmakla mümkün. 3D bu anlamda tasarımcıların büyük bir kozu. 2019’da 3D’nin daha da popülerleştiğine tanık olacaksınızdır.

Tasarım: Ben Fearnley

Uçan, Yüzen Nesneler

Bizler artık uzay çağını tamamen içselleştirdik  ve tasarım anlayışımızı da buna uyarlıyoruz. Tasarım yüzeylerindeki havada olma ve uçma hissi veren objeler, açık kompozisyonlar bunların birer etkisi. İşin içine 3D de girince artık ürünler dahi farklı bir gezegenden gelmiş izlenimini uyandırıyor. Hareketli yüzeyler sıradanlığa savaş açmış durumda.

  Tasarım: Ben Fearnley

Sıra Dışı Metalik Etkiler

Özellikle 3D tasarımlarda artık tüm yüzeylerin boydan boya metalik, altın, bronz gibi renklerle kaplı olduğunu görüyoruz. Işık da işin içine girince bu yanardöner etki daha da etkileyici ve gösterişli hale bürünüyor. Bu etkinin 2019’un parlayan trendlerinden olduğu kesin!

Leave a Reply