Atölye İzmir’de 8 ay boyunca eğitim almış olan ve artık mezun olma zamanı gelen öğrencilerimizin, emeklerinin karşılığını alacağı sergi  Bostanlı Sanatta yer almakta. Yeni nesil içeriklerle hazırlanan Grafik Okulu; tasarımcı adaylarını  temel seviyeden profesyonel seviyeye getirerek, nitelikli tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Uygulama dersleri  MacOS bilgisayarlar ile 6-8 kişilik sınıflarda işlendi. Öncelikle, Karakalem Çizim Eğitimi ile başlayan dersler daha sonra yeni nesil araç ve programlar ile devam etti.  Adobe programları ile MacOS bilgisayarlarda Kurumsal Kimlik Tasarım’ından, Kitap, Dergi ve Katalog Çalışmaları, Manipülasyon, Dijital Painting gibi çalışmalara devamında ise Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro Programları öğrenilerek sürdürüldü.  Videmy.com online eğitim platformu ile derste işlenenler  video eğitimlerle desteklendi. Bu eğitime katılan öğrencilerimize Özge Mardi Bayar‘ın yazdığı Türkiye’nin en çok satan Adobe Photoshop CC kitabı ücretsiz hediye edilmiştir. 

Seçilen tasarımlar Açılış Kokteyli ile 11 Haziran 2019’da sergi alanında sergilenmeye başlandı. Sergide tasarımları olan öğrencilerimiz Naz Sıdan, Seren Bakış, Görkem Şahin, Okan Düzgün, Sevilay Demir, Melis Ulaş, Bige Çavuşoğlu, Nehir Cansın Temiz, Merve Atayan, Selin Nalbantoğlu ve Sinem Beşir katılımıyla  25 Haziran 2019 tarihine kadar Bostanlı Sanat’ta sergilenecektir. Yoğun ilgiden dolayı teşekkürler.

 

Leave a Reply