Öğrencilerimiz öncelik olarak, gözlerinin açılmasını hedefleyerek karakalem eğitiminden başlamışlardı. Çizgi çalışmasınının püf noktalarına odaklanarak alıştırmalar yaptılar. Ardından Geometrik şekillerin bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken; oran-orantı, şekil, form üzerinde durup  daha ileriki dersler için gerekli bilgilere sahip oldular. 

Karakalem eğitimin bitmesiyle ilk jüri toplandı. Öğrenciler derste ve ödev olarak yaptığı çalışmalarını jürimize gösterdi. Jürimiz ise çalışmalardaki sorun ve çözümleri tek tek değerlendirdiler. Bu çözümler ile öğrencilerin zihninde neyi nasıl yapacakları canlandırılmış oldu. Böylece Grafik Okulu öğrencilerimiz ilk jürilerinden başarıyla geçtiler. 

 Artık Adobe programları ile MacOS bilgisayarlarda tasarımlar yapmaya çok daha hazırlar. İlk öncelikleri programları nasıl kullanacaklarına dair bilgiler edinmek daha sonra ise tasarımlar yapmak. Kurumsal Kimlik Tasarımı,  Adobe Illustrator Programı kullanarak tasarlanacak. Ve devamında diğer Adobe programlarını öğrenecekler.

 

Leave a Reply