Dünya hızla değişiyor. Tüketici eğilimleri de öyle. Teknolojinin yaşama entegre olmasıyla birlikte yaşamımızda evrilen kavramların çokluğu ve çeşitliliği, düşüncede ve uygulamalarda da değişimi kaçınılmaz zorunlu kılıyor.

EİB, ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 15. kez düzenleyeceği Moda Tasarım Yarışması için belirlediği yarışma konseptinde, işte bu evrilmeyi gündeme getiriyor.

TECH-TILITY

Bizler gerçek ve sanal arasında, hızlı geçiş ve uyum sürecindeyken, teknoloji kendi sanal gerçekliğinde kazanmış olduğu “çeviklik” le geleceğimize ışık tutan TECH-TILITY kavramını yarattı. TECH-TILITY teması bu bağlamdaki  veriyi tekstil endüstrisi  için faydalı hale getirmeyi hedefliyor.

Djital hayata verdiğimiz yoğun zamanda oradaki gerçek ve sanal arasındaki doğruyu önemsemeden yaşıyoruz…

Eğer Arttırılmış gerçeklikler bizi etki alanına alıyorsa ona inanıyor ve kabul ediyoruz ve hatta onu taklit bile ediyoruz, Gerçek yaşamı, insan haklarını görmüyor, var olan kaynakları en verimli şekilde kullanarak gelecek nesillerin umutlarına ve yaşam standartlarına sahip çıkmayı,  galiba bu kablosuz döngüde unutuyoruz!

Tasarımcıların, en büyük mirasımız olan doğayı bu günkü yaşam iksirimizle birleştirmelerini,  bu bilinç ve  ön görüyle teknolojiye birde böyle  dokunarak tasarımlarını oluşturmalarını bekliyoruz.

Anahtar kavramlar; Inside out, Connected, Mutated flora, Virtual visions, Constructionist

TECH-TILITY

EİB, ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek, farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 15.’sini düzenleyeceği Moda Tasarım Yarışmasında,  katılımcıların TECH-TILITY konseptiyle oluşturacakları 2020-2021 Sonbahar Kış Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarını görmeyi heyecanla bekliyor.

Başvuru koşulları için eib.modatasarimyarismasi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:http://www.eib.modatasarimyarismasi.org

Leave a Reply