2019-20 sonbahar kış kreasyonlarında yine öncülüğü yapacak olan deri detaylarını sıkça rastlayacağız. Oldukça farklı tarzlara bürünecek olan deri, bize kendisini çok sevdirecek. Aynı zamanda retro etkisine sıkça rastlandığımız moda çizgisi aynı hizada ilerleyeğe ve kendisini deri detayındaki 80’ler etkisini yansıtarak, bol deri ceketler ile gayet tatlı duracağa benziyor.

Deri her zaman yerini koruyor. Geçmiş kültürü ile insanların beğenisini kazanan ve istikrarlı şekilde ilerleyen deriyi ceketlerde, aksesuarlarda, üstelik baya popüler olacak olan deri taytlarını kombinlemek için kurtarıcı parça haline dönüşecektir. Kadın, erkek demeden herkesin gardırobunda büyük yeri olan deri parçalarının, alanı genişeleyecek gibi gözüküyor.

Günümüzde ise deri modasını tek parça ürün halinde görmenin yanı sıra herhangi bir parçanın detayı, alışık olmadığımız kıyafetlerin deride bütünleşmiş hali olması bizleri daha da mutlu ediyor, çünkü bizler deriyi çok seviyoruz, ürünlerde daha da çok görmek istiyoruz. Deriyi artık spor kıyafetlerin üzerinde kullanmanın yanı sıra, bence şık bir gece için giyeceğiniz kıyafetlerin üzerinde bile çok iyi durabilir, tabi burada bir ceketden söz ediyorum ama gece için deri elbise tercihiniz, deri büstiyerler, deri tayt ile tamamlayacağınız deri çizmeler, sizleri inanılmaz tarz gösterecektir. Bu durumda derinin yeri gittikçe özel kılınıyor..

Deri pantolon diyince aklınıza ilk gelen isim Jim Morrison olabilir evet, ama artık tüm markaların koleksiyon parçalarında çok rahatça görebiliriz. Deri ile kombinleyebileceğiniz ürünlerin seçimini yaparken sadelikten yana olanlar bu kuralları biraz bozabilirler, çünkü gözümüzün alışmadığı renkler, abartılı detaylar bazen çok cesur olabiliyor, iddialı görünmek isteyenler için çok fena tasarımlara da bu sezon denk gelecek gibiyiz.

Tabi şık bir parça olduğundan, herkesin tercihi olduğundan bahsettik ama bunun yanı sıra kullanımı da zor olan bir kumaş olduğunu da belirtmek isterim. Kullanımında dikkat edeceğiniz püf noktaları, parfüm sıkmayın, su ile temizlemeyin, kuru bir bez ile silmeniz yetecektir, hatta kuru temizlemeye vermeniz daha iyi olacaktır. Ütü için de en düşük ayarda kullanmanız önemli detaylar arasındadır.

To summarize the discourse, in the last examination, the consequences of the study that includes the 500 undergrads show that it is learning that seems to make paper writing simpler. Experience might be considered as a type of learning in the broadest sense, while premium may fill in as inspiration for obtaining of new information. Information, clear wellsprings of learning, give student scholars certain data/bolster required for their writing, which is or might be transformed into information. The writer presumes that, semantic abilities aside, what most of the 500 school journalists wanted to use the service which type my essays and said is that whether a paper theme is simpler or progressively troublesome to a great extent relies on the essayist’s learning of the subject. That affirms the assessments of prior examinations, for example, Kavaliauskiene’s: information of the class is a key component in all correspondence and particularly noteworthy in writing scholastic or expert writings. The undergrads’ affirmation of the scientists’ discoveries has huge ramifications in study hall instructing and testing of both first and second dialects. In the conveyance of the educational plan, when an educator allocates an article subject to the students, the person in question must know about not just the frequently talked about semantic and social inclinations that may accompany the point, however needs to gauge the need of estimating the student’s writing aptitudes through the paper or by testing their insight on the exposition theme, or both. Considering the discoveries talked about above, however premium and learning including background might be out of hand, analysts may give fitting fundamental and valuable perusing materials for examinees where information accessibility might be a flawed issue, particularly when such materials are esteemed fit for enhancing examinees’ learning required for the writing.

Deriyi bu kadar sevmiş olmamız onu daha da çeşitlendirerek renklendirecek gibi gözüküyor.Moda tutkunu olarak ben derinin daha neler yapabileceğini bu sezon sabırsızlıkla bekliyorum, hadi o zaman gelsin sonbahar ve ardından hemen kış..

Mine Alsan
Atölye İzmir Moda Eğitmeni

Kaynak: Narlıdere Life

Leave a Reply