Atölye İzmir@ Blog

Atlas Global Kabin Ekibini Onlar Giydiriyor…

By 26 Nisan 2019No Comments

Atlasglobal ve Hugo Boss firmalarının sponsorluğunda düzenlenen kabin ekibi üniforma tasarım yarışması, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirdi. Her iki üniversiteden toplam 12 öğrencinin yer aldığı yarışmada, İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nü Begüm Yazar, Hilal Karakaş, Mary Zamani, Melissa Deniz Dungan Jr., Seda Özkaynaklar ve Yaren Eren temsil etti.

Yarışmanın kazananı öğrencimiz İzmir Ekonomi Üniversitesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, 3. Sınıf öğrencisi Yaren Eren oldu. Yaren Eren tasarımları ile Atlasglobal kabin ekibini giydirecek. Ayrıca, Hugo Boss’un Metzingen’deki merkezine giderek firmanın tasarım ekibiyle bir araya gelecek, bir yıl boyunca da Atlasglobal Havayolları ile (yanında bir kişi ile beraber) Business Class’ta sınırsız seyahat edebilecek.

İki hafta süren tasarım maratonu, 23 Ekim 2018 tarihinde Ege Serbest Bölgesi’ndeki Hugo Boss üretim tesislerinde yapılan bilgilendirme toplantısı ile başladı. Atlasglobal Hava Yolları’nın vizyon, misyon ve marka kimliğinin aktarıldığı eğitimde, yarışmacılar kabin ekibinin çalışma şartları ve üniforma gereklilikleri konusunda bilgi edindiler. Hugo Boss üretim tesislerinin gezilmesinin ardından, “Tasarım Odaklı Düşünme” konulu bir seminere katıldılar.

Maraton kapsamında, 30 Ekim 2018 tarihinde Atlasglobal Havayolları ile İstanbul’a bir seyahat gerçekleştiren genç tasarımcılar, kabin ekibini uçuş sırasında gözlemleme fırsatı bularak, İstanbul’da Atlasglobal Marka Yönetim Başkanı Nisa Ersoy ile bir araya gelip uçuş deneyimlerini paylaştılar. 5-6 Kasım tarihlerinde ise, Hugo Boss üretim tesislerinde misafir edilen yarışmacılar 48 saat içinde Atlasglobal’in marka kimliğine uygun ve kabin ekibinin ihtiyaçlarına cevap veren yeni görünümler tasarlayarak, 7 Kasım’da gerçekleştirilen jüride sundular.

Öğrencimiz Yaren Eren’i yürekten ve gururla tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…

Leave a Reply