Günümüzde moda özellikle kadınlar için kendilerini ifade etmekte kullandıkları görsel bir iletişim dili halini almıştır.  Pek çok kadın da moda aracılığı ve giyimi ile dikkat çekmek fark yaratmak istemektedir. Aslında bu  doğal bir iç güdü olarak ortaya çıkmaktadır.

Stil sahibi olmak toplulukta öne çıkmamızı sağlar. İşte, okulda, günlük hayatta stil sahibi bir kadın her zaman 1-0 öndedir. Hele ki kendinize göre belli bir tarzınız varsa oldukça şık ve trend bir görünüm yakalarsınız ve ilk bakışta farkedilirsiniz. Tarz kişiye göre değişen bir olgudur, moda trendleri de sık sık değişiyor fakat trendlerin arasından size en uygun tercihleri yaparak her zaman güncel bir görünüme sahip olabilirsiniz, Sevdiğiniz ve kendinize yakıştırdığınız renkte ve kesimde giysilerden çok şaşmamanız en doğrusu. Basit bir şekilde kendinize en uygun ve kendinizi içinde en rahat hissettiğiniz kıyafetler sizi her zaman kendinizden emin şık ve bakımlı gösterir.

Tüm bunları yaparken tabiki yapacağımız aksesuar seçimi de bizi tamamlayıcı olarak  stilimize oldukça yüksek bir katkıda bulunacaktır. Bulunacağınız ortamın havasına göre ve giydiğimiz giysilere göre aksesuar seçimi, yaptığınız kombinleri destekleyecektir. Küçücük bir küpe bile tüm görüntünüzü değiştirebilir bambaşka bir etki verebilir. Aksesuarların sınırı yoktur, saçlarda taç,toka, fular gibi aksesuarlar da oldukça güçlü bir görüntü yaratmanıza destek olur.Ancak tabiki dozunu aştığınızda güzel görünmek yerine bi o kadar kötü göz yorucu olma ihtimalimiz de vardir. Her Şeyde olduğu gibi aksesuarda, süste, makyajda dozunda olduğunda şıklık yaratır. 

 

Veee son olarak Ayakkabı…  Boşuna dememişler dost başa düşman ayağa bakar diye. Ayakkabılar her zaman kadınlar için ilgi çeken özellikle olmuştur. Aslında dünya kadar ayakkabımız olmasına gerek yoktur. Temiz olması, eğer deri tarzı ise mutlaka boyası yeni olmalıdır. Sandalet yada spor ayakkabı tarzı ise de temiz silinmiş net ve güzel görünmelidir.Herşey tamam ise size artık kıyafetinize en uygun olanı seçmek düşüyor. 

 

Unutmayın şık ve stil sahibi olmak için çok fazla şeye ihtiyacımız yok. Önemli olan elimizdekilerle kendimize en uygun birleşimi sağlamaktır. 

 

Güzel ve Şık günlere . . . . . 

 

Ümran KAYAN / Moda Tasarımcı / EğitmenLeave a Reply