Vücut tipinize uygun mayo seçimi yapmak, hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de doğru yerleri vurgulamanızı sağlayabilir. İşte farklı vücut tiplerine uygun mayo seçimi önerileri:

İnce ve uzun vücut tipi: Bu vücut tipine sahipseniz, bikini veya mayonun alt ve üst kısmı farklı renklerde olan mayolar size daha iyi uyacaktır. Bikini altı olarak yüksek belli bikini altları veya bacak boyu mayolar seçerek bacaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

Elma vücut tipi: Elma vücut tipi, omuzları ve göğüsleri geniş, beli ise ince olan vücut tiplerini ifade eder. Bu vücut tipine sahipseniz, bir tek parça mayo tercih etmek, belinizi daha ince gösterirken, üst bölgenin genişliğini dengeleyebilir. V yaka, açık renkler veya desenler, üst bölgenin daha uzun ve ince görünmesine yardımcı olabilir.

Armutsu vücut tipi: Bu vücut tipinde üst bölge daha ince, alt bölge ise daha geniş olur. Bu nedenle, alt kısımda daha fazla kapsama alanı sağlayan bikini altları veya mayolar tercih etmek iyi bir fikir olabilir. Alt bölümü açık renkler veya desenlerle vurgulayarak dikkatleri alt bölgeye çekebilirsiniz.

Kum saati vücut tipi: Bu vücut tipinde omuzlar ve kalçalar hemen hemen aynı genişlikte olurken, bel incedir. Kum saati vücut tipine sahipseniz, vücudunuzu saran bikini veya mayolar tercih edebilirsiniz. Koyu renkler veya tek renkli mayolar, vücut hatlarınızı daha güzel gösterebilir.

Dikdörtgen vücut tipi: Dikdörtgen vücut tipine sahip olanların bel, göğüs ve kalça ölçüleri birbirine yakındır. Bacakların ve kollarının en dikkat çekmesi gereken yerin olduğunu unutmamalıdır.. Omuzlarını vurgulayarak belini olduğundan daha ince gösterebilirsin. Göğüslerin küçükse destekli bikini üstlerini tercih edebilirler.Ayrıca Etekli bikini altları alt bedeninize hareket katacaktır. Ve Dar ve destekli bikini üstlerini tercih edebilirsiniz. 

Unutmayın, en önemli şey kendinizi rahat hissetmenizdir. Kendinize uygun bir mayo veya bikini seçerek plajda kendinize güvenle gezinebilirsiniz.


Sizlerde Atölye İzmire gelerek alanında uzman eğitmenlerimizden tasarım ve modelistlik dersleri, alarak dilediğiniz Mayo tasarımını yapıp  tasarladıklarınızı dikerek hayata geçirebilirsiniz.


Ümran KAYAN /Atölye İzmir Moda Tasarımcı ve Eğitmen

Atölye İzmir / Moda Eğitimleri / 05418508137

 

Leave a Reply