Üniversite                 Program                Eğitim Yeri

Işık Üniversitesi İç Mimarlık Maslak
Işık Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Maslak

 

Üniversite Hakkında

1996 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Işık Üniversitesi bugün 5 Fakültede 35 programı ile lisans, 2 Yüksekokulda 21 programı ile önlisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde 22 yüksek lisans ve 5 doktora programıyla lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim imkanı sağlamaktadır.

Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 130 yıllık kültürüyle hayat bulan Işık Üniversitesi güçlü kadrosu ve proaktif yönetimi ile iş ve bilim dünyasına geleceğin “İYİ” insanlarını, vizyonerlerini, kanaat önderlerini kazandırmaktadır.

Günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen modern altyapısı, derslikleri, yurtları, kütüphaneleri, sosyal ve spor tesisleri, sanat galerisi ile doğanın içinde ancak şehir hayatına yakın bir lokasyonda yer alan 490.000 metrekare alan üzerine kurulu Şile Kampüsü ve şehir merkezinde Maslak Kampüsü ile hizmet vermektedir. Güzel Sanatlar Fakültesi, Yüksekokullar, Sürekli Eğitim Merkezi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü Maslak Kampüsümüzde, diğer fakültelerimiz ve birimlerimiz Şile Kampüsümüzdedir.

Işık Üniversitesi Tanıtım Filmini İzlemek İçin Tıklayınız…

Leave a Reply