Burçlara Göre Moda 

Astrolojinin bildiğimiz kadarıyla antik çağlara kadar giden bir geçmişi var, hâlâ günümüzde insanlar burçlarla ilgilenmeye devam etmektedir. Astrolojiyi alanında meslek edinmiş insanlar bile var. Doğduğumuz gün ve aylara göre burçlarımızda elbetteki değişiklik göstermektedir. Hatta ve hatta doğum saatimize göre yükselen burcumuzu bile öğrenebilmekteyiz. Astroloji konusunda uzman kişiler burçları günlük, haftalık, aylık ve senelik olarak yorumlar getirmekte ve gezegenlerin açılarına konumlarına göre de doğum haritalarımızı çıkarabilmektedir. Peki burçların giyim tarzı nasıl?

Koç 

Koçlar her daim iddialı olmayı severler. Normal giyim tarzları spor olmasına rağmen spor kıyafetleri bile göz alıcı ve canlı renklerdedir. Özel akşam yemeklerinde veya partide göz önünde olmayı sever.

Kırmızı renge tutkun olan Koç kadınları çoğunlukla kırmızı oje ve ruj ikilisine bayılırlar.

Saçlarıyla dikkat çekmeyi seven Koç kadınları için vazgeçilmezleri şapkalar, bandanalar ve taşlı saç aksesuarlarıdır. Saçları her daim yapılı ve gösterişlidir.

Boğa

Boğalar için şıklık ve rahatlık ön plandadır. Kaliteli tişörtler, pötikareli gömlekler ve sade ama şık ayakkabılar onlar için önceliklidir.

Boğalar gardıroplarında fitilli kadife, yün ve ipek kumaştan yapılmış eşyalar bulundurmayı sever. Her zaman aksesuarlarında kaliteye önem verirler. Makyajda sadelik ön planda olsun isterler.

İkizler

Değişken İkizler burcu kadını her tür giyime hazırdır. Kolay yıkanan ve giyilen kıyafetleri tercih ederler.Düz beyaz tişört ellerinin altında her daim bulunur. Bir jean pantolon, üstüne giyilen rahat bir tişört ve kazakla bile çok şık ve havalı görünürler.

Yengeç

Yengeçler, içlerinden geldiği gibi giyinirler. Kadınsı olmayı severler ve normal kıyafetlerin altına lüks ve şık iç çamaşırları giyerler. Danteller, vintage giysiler ve yumuşak pazen kumaşlar tercihleridir. Yengeç kadınları genellikle basic ve desensiz kıyafetler seçmeliler.

Aslan

Gösterişli Aslanlar’ın gardırobunda her zaman pahalı parçalar yer alır; ipekler, satenler, payetler ve transparan kıyafetlerden asla vazgeçemezler. Kırmızı, lame ve siyah renkleri tercihleridir. İddialı giyinmeye bayılırlar.Ayrıca altın ve taşlı mücevherlere bayılırlar.

Aslan kadınlarına, pahalı bir hediye almasanız bile, hediyenizi sunum tarzınız önemlidir. 

Başak

Temiz görünüm Başak burçları için önemlidir. Üzerlerine iyi oturmuş, zımba gibi takımlar, sade renkler ve akıllıca kullanılan aksesuarlar favorileridir. Sade ama şık giyinmeyi severler. Klasik formların hepsi Başaklar için idealdir. Giydikleri kıyafetleri renkli ve dikkat çeken aksesuarları ile dengelemeyi severler.

Terazi

Teraziler moda için yaratılmış kişi olabilirler. Sezonun en yeni ve en moda parçalarına sahiptirler. İnce kumaşlar ve pastel renkler tercih etmektedirler. Terazi kadınlarına özel günlerde hediye olarak güzel ve renkli bir çanta, ayakkabı, aksesuar takılar alabilirsiniz. 

 

Akrep

Derin, içten, seksi, gizemli Akrepler baştan çıkarıcı kıyafetlere bayılırlar. Siyah rengi onların vazgeçilmezlerindendir. Koyu renk pantolonlar, topuklu ayakkabılar ve muhakkak botlar onların tutkusudur. Vücut hatlarını ortaya çıkaracak kıyafet terzih etmeleri olası bir gerçektir.

 

Yay

Yay burçları en çok jean, tişört, kapri pantolonlar ve eşofmanlarla dolaşmaya bayılırlar. Sportif ve rahat giyim onlar için önemlidir. Ayakkabı seçimleri rahat olmalıdır. Bu yüzden modaya göre hareket etmezler. Gardıroplarında birbirini tamamlayan kıyafet ve aksesuarlar vardır. Dolabında mutlaka iyi kesimli bir deri ceket ve birkaç çift gözlük olmalıdır.  

 

Oğlak

Oğlaklar basit ve şık giyinmeyi severler. İyi dikilmiş, kaliteli bir pantolon, bir etek, beyaz ve uçuk mavi gömlekler ve klasik görünüm onlar için önemlidir.

Girdiği her ortamda dikkat çeken Oğlaklar, en ucuz kıyafeti giydiklerinde bile iyi taşırlar.

 

Kova

Asimetrik kesimler, farklı parçalar, orijinal olan Kovalar için idealdir. Platform ayakkabılar, sandaletler, geniş gözlükler, taytlar, sentetik ve rahat bluzlar, vazgeçilmezleridir. Çevrelerini fazla önemsemedikleri için her tür parçayı birbiriyle rahatlıkla kombin edebilir. 

 

Balık

Duygusal ve romantik Balıklar en çok ipek ve şifon ve rahat olan kıyafetlere bayılırlar. Balık kadınları romantik kesimli elbise, bebe yakalı bluzlar ve fırfırlı yakalı gömlekleri, pantolonu çok severler ve zaman zaman erkeksi kesimleri de tercih edebilirler. Mavi ve pembe tonlarındaki renkler favorileri arasında yer alır.

 

Neslihan Karadağ – Atölye İzmir / Tekstil ve Moda Tasarımcısı – Eğitmen

 

Leave a Reply