Kat kat giyinmeye veda ettiğimiz ilkbahar mevsiminde rengarenk desen ve dokuların ön planda olduğu kıyafetler gardırobumuzun baş tacı haline geliyor.Bahar modası genellikle canlı renkler, hafif kumaşlar ve desenlerle karakterizedir. Bu yılın bahar modasında da benzer öğeler bulunuyor.Örneğin, pastel tonları, neşeli sarılar, turuncular, pembeler, lavantalar ve turkuazlar gibi canlı renkler moda trendleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra, çiçek desenleri, doğal motifler ve geometrik şekillerin de öne çıktığı görülüyor.

Kıyafetler arasında, elbiseler, hafif gömlekler, chino pantolonlar, crop top’lar ve rahat ayakkabılar gibi rahat giyim tarzları öne çıkıyor. Ayrıca, denim ceketler, trençkotlar ve bomber ceketler gibi hafif ama sıcak tutan parçalar da bahar gardırobunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Aksesuarlar arasında ise, büyük ve renkli çantalar, platformlu sandaletler, renkli bantlar ve aksesuarlar, iri güneş gözlükleri ve büyük küpeler gibi parçalar moda trendleri arasında yer alıyor.
 


Ümran KAYAN /Atölye İzmir Moda Tasarımcı ve Eğitmen

Atölye İzmir / Moda Eğitimleri / 05418508137Leave a Reply