Yeni nesil içeriklerle hazırlanan Atölye İzmir® Grafik Okulu; uluslararası standartlarda temelden profesyonele nitelikli tasarımcılar yetiştirir.

Eğitim Her Ekim ayının ikinci haftası başlayıp, 8 ay sürer. Uygulama dersleri MacOS bilgisayarlar kullanılarak 6-9 kişilik sınıflarda işlenir. 

Hayallerinizi teknoloji içeren tasarımlara dönüştürün.

Eğitim içeriği

Karakalem düz çizgiden başlayan eğitim, tasarım prensiplerini tasarım ürünleri üzerinde uygulamalı olarak devam eder. Grafik tasarımcı, illüstratör, sosyal medya uzmanı ve akademisyen eğitmenlerden 6-9 kişilik özel gruplarla profesyonel tasarım süreciyle devam eder.  iMac bilgisayarlarda Adobe CC son sürümü ile illustrator, photoshop, ındesign, After effects, audition, premier pro, Adobe Xd programlarını kullanarak logo tasarımından ambalaj ve dergi tasarımına, sosyal medya tasarımından web ve mobil arayüz tasarımına, video kurgu ve ses düzenleme ile reklam filmi yapımına uygulamalar yapılır. Eğitim sonunda Indesign programında basılı ve dijital bir portfolyo hazırlayarak mezun olursunuz.

*Ayrıca Dijital İllüstrasyon, Web Tasarımı, Sosyal Medya Tasarımı, İleri Grafik Tasarım vb. bireysel eğitimlere katılabilirsiniz. 

Eğitim Süreci

Grup eğitimleri; Her yıl Ekim ayından Mayıs ayına 8 ay süren eğitim, haftada 2 gün 4 er saat planlanmıştır.

 

Hafta içi akşam salı – perşembe 19:00 – 22:00 –  Başlangıç tarihi – 6 Ekim 2020 Salı

Hafta sonu cumartesi-  pazar 14:00 – 17:00 Başlangıç tarihi – 3 Ekim 2020 Cumartesi

 

*Bireysel eğitimi tercih ederseniz, eğitime istenilen zamanda başlanabilir. Size özel gün ve saatlerde planlanabilir.

Eğitim Ücreti 15.000 TLdir.

Kimler Katılabilir?

En az Lise Mezunu ve 18-40 yaş arası Grafik Tasarım alanında kariyer hedefleyen yetenekli tasarımcı adayları kabul edilir.

 

Ön Görüşme ve Mülakat Nedir?

Grafik Tasarım alanındaki kariyer hedefinize yönelik bir görüşme olan mülakat aşamasına yeteneğinizi; görsel olarak çektiğiniz fotoğraflar, çizimler, el işleri ve tasarımlar vb. detaylarla birlikte analitik, görsel zeka dengeniz ve mesleki açıdan Grafik Okulu programına uygunluğunuz değerlendirilir.

 

Hangi Belgeleri Alır?

  1. Türkiye Cumhuriyeti devletini tanıyan ülkelerde Mesleki geçerliliğe sahip M.E.B. GRAFİK belgesi alırsınız. Belge üzerindeki Barkod uluslararası bir belge niteliği taşır. 
  2. Referans Belgesi: Akademisyen, tasarımcı ve sanat yönetmeni imzalı Türkçe / İngilizce Referans belgesi alırsınız. (Görsel sanatlarda pek çok kurum ve kuruluşta referans belgesi istenir)
  3. Atölye İzmir®  Başarı Belgesi Türkçe / İngilizce geçerliliği olan bir belge almaya hak kazanırsınız.

 

Yabancı Uyruklu Öğrenci Katılımı

Lise denklik belgesi istenir. İl Milli Eğitim Bakanlığından alınabilir. (Detaylar için bizimle iletişime geçin) Atölye İzmir’e kayıt olan yabancı uyruklu öğrenciler  Türkiye’de 1 yıllık oturum izni alırlar.

 

Başlangıç Kiti

Grafik Okulu katılımcılarına Proje çantası, eskiz defteri, resim kalemleri,hamur silgi, kalemtraş, not defteri, kalem, Photoshop Kitabı, Grafik Tasarım Rehberi Kitabı ve videmy.com dan 1 yıllık abonelik hediyemizdir.

 

Staj İşbirlikleri

Eğitim içeriğinde staj zorunluluğu yoktur. Özel olarak staj yapmak isteyen öğrenciler; %90 eğitim devamlılığı ve yüksek performans göstererek staj programına katılabilirler. Eğitim süresinde veya sonrasında tekstil, moda evleri vb. firmalara stajyer olarak yönlendirilir.

 

Burs İşbirlikleri

Yurt dışında portfolyo ile öğrenci alan yaz okulu, sertifika programı, lisans ve yüksek lisans eğitimi veren özellikle İtalya, İngiltere, Amerika ve Fransa’daki moda eğitimi veren kurumlarla işbirliği bulunur. Her yıl bahar döneminde bu ülkelerdeki en başarılı okullarından gelen akademisyenler burs alabilecek öğrencileri belirlemek için Atölye İzmir’de portfolyo değerlendirmesi yapar.

 

Kariyer Desteği

Her yıl mezuniyet sergisi ile profesyoneller arasına katılan Atölye İzmir Moda Mezunları istihdam sürecinde hayalleri ve beklentileriyle uyumlu firmaya yönlendirilir.

 

M.E.B Sınav Süreci

Eğitim sonunda eğitim içeriğindeki bilgileri kapsayan test ve uygulamalı resmi bir sınav yapılır.  Kurumumuzda gerçekleşen sınava Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen sınav komisyonu görev alır. Sınavda 75 ve üzeri alan öğrencilerimiz mezun olurlar. 

 

Devam Zorunluluğu

Eğitimlere %90 devam zorunluluğu vardır. Sağlık durumlarında rapor geçerlidir. Sınav, görevlendirme vb. resmi durumlarda resmi evrakla izin alınabilir. 

Grafik eğitimlerine katılmak için; https://www.atolyeizmir.com/iletisim/ den bize ulaşın.

İnstagram hesabımız: https://www.instagram.com/atolyeizmir_finearts/

Leave a Reply