Sokak stili, genellikle gençler arasında popüler olan bir moda tarzıdır. Bu tarz, sokaklarda ve hip hop kültüründe yer alan unsurları içerir ve rahat, özgür ve cool bir görünüm yaratmaya çalışır.

Sokak stili, genellikle giysilerin ve aksesuarların bir araya getirilmesi yoluyla oluşturulur. Bu tarzda giyimde, geniş kesimli kot pantolonlar, rahat t-shirt’ler, hoodie’ler, spor ayakkabılar, bomber ceketler, şapka, eşofman altı pantolonlar gibi rahat giyim tarzı tercih edilir.Aksesuarlar arasında, yüksek topuklu ayakkabılar, büyük güneş gözlükleri, şapka, saat, spor çantaları ve takılar yer alabilir. Genellikle sokak stili giyiminde canlı renkler, desenler ve yazılar kullanılır.

Sokak stili sadece bir moda tarzı değil, aynı zamanda bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu tarzda giyinen insanlar, özgürlük, rahatlık ve benzersizlik vurgusu yaparlar. Bu stilin gençler arasında popüler olması, bu tarzı takip edenlerin birbirleriyle bağ kurmasını sağlar.

Son yıllarda, sokak stili modası popülerliğini artırmış ve dünya genelinde moda haftalarında yer almıştır. Sokak stili giyim, sadece hip hop kültüründe değil, aynı zamanda popüler kültürün birçok farklı alanında da etkili olmuştur.

Sizlerde Atölye İzmirde Alanında uzman eğitmenlerimizden eğitim alarak usta çırak ilişkisiyle kendi stilinizi oluşturup dikebilirsiniz.


Ümran KAYAN /Atölye İzmir Moda Tasarımcı ve Eğitmen

Atölye İzmir / Moda Eğitimleri / 05418508137

 

Leave a Reply