[vc_empty_space]

Portfolyo Tasarımı

[vc_empty_space]
[vc_single_image image=”7077″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded”]
[vc_single_image image=”7088″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded”]
[vc_single_image image=”7086″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded”]

Atölye İzmir’de Yurt İçi ve Yurt Dışı üniversiteler için Portfolyo hazırlayabilirsin. 

Karakalem çizimlerden renkli (Suluboya, marker kalemler, kolaj  vb.) çalışmalara, bilgisayarda dijital tasarım ve illüstrasyonlar, daha pek çok çalışmandan oluşan bir portoflyo ile üniversitelere başvuru yaparak burs kazanabilirsin.

Portfolyo Nedir?

Tasarım Dalları Yurt Dışındaki Okulların Başvuru Ön Koşulu Portfolyodur. Portfolyo Tasarımcıyı yansıtan bir kitapçık olarak düşünülebilir. portfolyo web sitesi, blog, interaktif ortamda yayınlanabilir. Atölye İzmir’de özellikle yurt dışındaki okulların başvuru önkoşulu olan portfolyo tasarımını istenilen özellikler doğrultusunda basılı veya dijital olarak hazırlıyoruz.

 

https://m.youtube.com/watch?v=0-xNkKmJPHE

 

Atölye İzmir’e gelen tasarımcı adaylarıya beraber öncelikli olarak kariyer planlaması yapıyoruz. Görsel sanatların hangi alanına yeteneklerinin farkına varmaksızın, moda tasarımı, grafik tasarımı veya diğer güzel sanatlar programlarına başvuruyorlar. Özellikle yurt dışındaki üniversitelerin Tasarım alanlarına lisans ve yüksek lisans başvurusu yapacak adayların bilmesi gereken püf noktaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Özellikle Online başvuru kabul eden Üniversitelerde Portfolyo Tasarımının A4 Boyutlarda olması avantaj sağlar. Bu tür başvurularda ayrıca mülakat sırasında Portfolyonun basılı ayrıca olarak sunulması gerekmektedir. Biz Atölye İzmir’de hem basılı hemde dijital ortama uygun portfolyolar tasarlıyoruz. Hazırladığımız portfolyolar hem içerik hem de konsept tasarımı olarak kişiye özel olmakla birlikte üniversite kabul şartlarını karşılamakta.

 

Almanya ve Fransa Gibi Ülkelerdeki Üniversiteler genellikle yaratıcı bir portfolyo sunumu isterler. Özel Kesimli yada farklı (kutu gibi özel tasarımlı) portfolyolar da tasarlayarak jüri karşısında kabul almanız kolaylaşır.

 

Kare ve büyük boyutlu özel portfolyolar da, içeriğe ve tasarımcı adayının kişiliğine göre şekillenmektedir.

 

Biraz da portfolyo içeriğinden söz edelim; İyi bir portfolyo içeriği nasıl olmalı? Genel olarak Biyografi,  Karakalem, tasarım ve tasarım projeleri gibi başlıklara sahip olan bölümler bulunan portfolyolarda içerikte fotoğraf ve illüstrasyon gibi tasarımcı adayının özel becerileri de sergilenebilir. Bölümlere göre Atölye İzmir’de yaptığımız portfolyo çalışmaları hakkında detaylara aşağıda yer verdim.

Moda Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Moda Tasarım Bölümleri Lisans başvurularında biyografi ve karakalem eskizlerle  anatomi ve desen çalışmaları, moda figürleri ve moda tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek sunulmakta.

 

https://m.youtube.com/watch?v=d1NlvFvJ6Us

https://m.youtube.com/watch?v=1dsvJp7hrxs

 

Grafik Tasarım

Yurt Dışındaki Üniversitelerin GrafikTasarım Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, layout, ışık gölge ve anatomi  logo, illüstrasyon, afiş, illüstrasyon vb tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Stil Life fotoğraf çekimi vb.  gibi  tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde hazırlanmakta. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

Görsel İletişim Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Görsel İletişim Bölümleri Lisans başvurularında portfolyo, karakalem layout, ışık gölge ve anatomi çalışmaları, logo, kartvizit, illüstrsyon, afiş, web arayüz tasarımı, hareketli medya tasarımı, görsel sembolleştirme vb. tasarımlardan seçtiklerimizi portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenerek kabul almaktadır. Yüksek Lisans Başvuruları için ileri seviye ve profesyonel çalışmalar yaparak başvuruyu gerçekleştirmekteyiz.

 

Animasyon

Grafik Tasarım ve Görsel İletişim Tasarımı portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar tasarımcı adayına özel bir konseptte tasarlanmış olan dijital portfolyo kitapçığına tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. 

Oyun Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı ve Animasyon programlarındaki portfolyo içeriğine benzer olmakla birlikte, karakter tasarımı ve hareketli animasyonlar, oyun arayüz tasarımı gibi çalışmalar tasarımcı adayına özel bir konseptte ve dijital bir portfolyo olarak tasarımcı adayının bu alandaki gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. 

Sinema

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Sinema Bölümü Lisans başvurularında portfolyo  biyografi ile başlar. Atölye İzmir’de sinema bölümü adaylarıyla birlikte storyboard hazırlama, film çekimi, kurgu, senaryo yazımı, hareketli görsellerle ilgili çalışmalarınız portfolyo içeriğine eklenir. Ardından Atölye çalışmaları sırasında Kurgu ve film yapımı gibi çalışmalarınız özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. 

 

Endüstriyel Tasarım / Endüstri Ürünleri Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve endüstriyel tasarım alanındaki ürün tasarım eskizleri teknik çizim ve Endüstriyel tasarımlarınızı  portfolyo içeriğine dahil ediyoruz. Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir.

Mimarlık

Yurt Dışındaki Üniversitelerin Mimarlık Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve mimari tasarım alanındaki bina ve mekan perspektifi ve eskizlerinizi, tasarımlarınızı, çalışmalarınızı portfolyo tasarımında yer vermekteyiz.  Bu çalışmalardan hazırlanan çalışmalardan uygun olanlar portfolyo içeriğine eklenir.  Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. 

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Yurt Dışındaki Üniversitelerin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Lisans başvurularında portfolyo biyografi ve iç mimari tasarım alanındaki iç mekan perspektif gibi çalışmalarımalarınızı  portfolyo içeriğine ekleriz.  A Bu çalışmalar özel bir konseptte tasarlanmış olan portfolyo kitapçığına adayın gelişimini gösterecek şekilde düzenlenir. 

Soru - Cevap

[vc_tta_accordion style=”modern” active_section=”2″][vc_tta_section title=”Nasıl ulaşabilirim?” tab_id=”1531404386602-4cfd63c5-e19e1291-08f2″]
[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Adresiniz?” tab_id=”1531406643903-6e3be47d-1d341291-08f2″]
[/vc_tta_section][/vc_tta_accordion]