Plaj çantaları, plajda kullanılan özel çantalardır ve genellikle plaj havlusu, güneş gözlüğü, plaj terliği, mayo, şapka, güneş kremi gibi plajda kullanılan eşyaları taşımak için tasarlanmıştır.

Plaj çantaları, genellikle kullanım yeri dolayısıyle malzeme olarak sağlam  ve suya dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu malzemeler arasında naylon, polyester ve vinil kaplamalı kumaşlar bulunabilir. Bazı plaj çantaları, havluların hızlı kurumasına yardımcı olan özel filelerden yapılmış iç gözler veya delikler içerebilir.

Plaj çantaları genellikle geniş bir iç bölme, fermuarlı yan cepler ve bazıları da kumlu eşyaların ayrı tutulması için özel gözler içerir .Hatta bazıları ayrıca şarj edilebilir pil ve kablosuz şarj cihazı gibi özelliklere sahiptir.

Plaj çantaları, omuz askılı veya el taşıma saplı gibi çeşitli taşıma seçenekleriyle gelir. Bazıları da tekerlekli seyahat çantaları gibi tekerlekleri ile kolayca taşınabilir.

Plaj çantaları, yaz tatili ve plaj aktiviteleri için özel olarak tasarlanmış eşsiz bir çanta türüdür ve çeşitli tasarım seçenekleri mevcuttur. Bazıları desenli, parlak renklerde veya plaj temalı tasarımlarla süslenmiştir.

Sizlerde Atölye İzmirde alanında uzman eğitmenlerimizden eğitim alarak dilediğiniz plaj çantasını tasarlayıp zevkinize göre dikebilirsiniz.


Ümran KAYAN /Atölye İzmir Moda Tasarımcı ve Eğitmen

Atölye İzmir / Moda Eğitimleri / 05418508137

 

Leave a Reply