fbpx
merhaba@atolyeizmir.com - 05418508137

Moda Tasarım Okulu

Atölye İzmir’de Moda Tasarımcısı olma yolunda amatörden profesyonele eğitim alabilirsin.

Karakalem çizimlerden renkli (Suluboya, marker kalemler, kolaj  vb.) çalışmalara, kumaş bilgisinden anatomiye, moda figürü çizimine; hikaye panosu ( Moodboard) yapımına, kumaş bilgisinden koleksiyon hazırlamaya, portfolyo tasarımına kadar pek çok konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Stilistlik

Atölye İzmir’de Stilistlik Eğitimine katılarak Profesyonel Moda Tasarımcılarıyla Çalışma ortamı bulacaksınız.Toplam 200 Saat olan Eğitim içeriği haftada 2 gün 4’er saat olarak uygulanır. Her ders saati MEB tarafından belirlendiği üzere 45 dakikadır. Eğitim içeriğine düz çizgi çizerek başlayacak, insan anatomisi, kumaş bilgisi, moda tasarım hakkında teknik bilgileri öğrenerek devam edecek ve üretilebilir tasarım nasıl yapılır? sorusunu deneyimleyerek tasarıma dönüştüreceksiniz. Stil Oluşturma ve İmaj Danışmanlığı konusunda da bilgi sahibi olduktan sonra Abiye ve Gelinlik tasarımı yapacaksınız.  Moda Tasarımlarına yönelik stilistlik çalışmaları ve son olarak da Koleksiyon hazırlayarak iyi bir portfolyo ile mezun olacaksınız .Eğitim Sonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurumumuz tarafından düzenlenen Stilistlik Sınavlarına katılarak, Stilistlik alanında Meslek Edindirme Belgesi alacak ve Moda Tasarım alanında iş olanaklarına başvurabileceksiniz.

Kontenjan: Sabah Oturumu 9, Öğlen Oturumu 9 kişidir.

Süre: 25 Hafta

Modelistlik

Atölye İzmir’de Modelistlik Eğitimine katılarak Profesyonel modelistlerle çalışma ortamı bulacaksınız. Toplam 288 Saat olan Eğitim içeriği haftada 2 gün 4’er saat olarak uygulanır. Her ders saati MEB tarafından belirlendiği üzere 45 dakikadır. Eğitim içeriğinde Kalıp çıkarmanın püf noktalarını temelden öğreneceksiniz. Ölçü alma, kumaş, elde teğel vb. teknik detaylarla birlikte, dikiş ve overlok makinesi kullanmayı öğrenerek tasarımlarınızı giyilebilir ürünler haline getirebileceksiniz. Etek, Pantolon Etek, Pantolon, Elbise, Bluz, Abiye Elbise, Ceket gibi ürünlerin, kalıp ağırlıklı temel dikiş teknikleriyle birlikte üretilmesi sürecini uygulamalı olarak öğreneceksiniz. Eğitim Sonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurumumuz tarafından düzenlenen Stilistlik Sınavlarına katılarak, Stilistik alanında Meslek Edindirme Belgesi alacak ve Modelistlik alanında iş olanaklarına başvurabileceksiniz.

Kontenjan: Sabah Oturumu 9, Öğlen Oturumu 9 kişidir.

Süre: 32 Hafta

Bilgisayarlı Stilistlik (Moda Çizim Teknikleri)

Atölye İzmir’de Moda Çizim Teknikleri Eğitimine katılarak Profesyonel Tasarımcılarla bilgisayar ortamında Moda Tasarım alanında teknik uygulamalar yapabileceksiniz. Toplam 48 Saat olan Eğitim içeriği haftada 1 gün 4’er saat olarak uygulanır. Her ders saati MEB tarafından belirlendiği üzere 45 dakikadır. Eğitim içeriği; Adobe Illustrator programında teknik çizim, Adobe Photoshop programında Stilistlik alanında yapılan tasarımların görselleştirilmesi, boyanması ve foto manipülasyon çalışmalarıyla sunuma hazırlanması süreçlerini kapsar. Adobe Programlarıyla çalışmanın püf noktalarını öğrenirken Grafik Tablet kullanarak Moda Tasarımına yönelik dijital illüstrasyon yapım tekniklerini uygulayarak öğreneceksiniz. Eğitim Sonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurumumuz tarafından düzenlenen Stilistlik Sınavlarına katılarak Moda Çizim Teknikleri alanında Meslek Edindirme Belgesi alacak ve iş olanaklarına başvurabileceksiniz.

Kontenjan: Sabah Oturumu 9, Öğlen Oturumu 9 kişidir.

Süre: 12 Hafta

Sertifikalı Stilistlik Eğitimi

Sektörel uygulamaları içinde barındıran 200 saatlik eğitimdir. Eğitim sonunda MEB sertifika sınavı ile Meslek Sertifikası alınır.

Sertifikalı Modelistlik Eğitimi

Sektörel uygulamaları içinde barındıran 288 saatlik eğitimdir. Eğitim sonunda MEB sertifika sınavı ile Meslek Sertifikası alınır.

Sertifikalı Moda Çizim Teknikleri Eğitimi

Sektörel uygulamaları içinde barındıran 48 saatlik eğitimdir. Eğitim sonunda MEB sertifika sınavı ile Meslek Sertifikası alınır.

Soru - Cevap

Detaylı bilgi alabilir miyim?

SÜRESİ

45 dakika ders 15 dakika mola olarak her ders gününde 4 saat ders yapılır.

EĞİTİM TÜRÜ

Birebir Özel ve Grup Ders

HANGİ GÜNLER

Hafta içi her gün 09.00 – 12.30 / 13:30 – 16.30 / 19.00 – 21.30 arasındadır. Hafta sonu ise 09.00 – 12.30 / 13:30 – 16.30 saatleri arasındadır. (Özel Birebir eğitimler; Eğitmen ve Katılımcının uygun olduğu gün ve saatlerde yapılır.)

Başlangıç Kiti

35×50 proje dosyası içinde; HB ve 2B resim kalemi, hamur Silgi, 35×50 resim kağıdı, kalemtraş katılımcılarımıza hediyedir.

Online Eğitim

Videmy.com online eğitim platformumuz ile eğitiminizi destekliyoruz.

Sketchbook for Portfolyo

Sketchbook for portfolyo katılımcılarımıza hediyemizdir.

İş hayatı?

Stilistlik Eğitimi ile; Moda Tasarımcısı, Marka yaratıcısı gibi birçok tekstil firmasında moda tasarımcısı. Styling eğitimi aldığınızda ise Stylist olarak blog yazabilir, kombin yapabilir, moda fotoğraf çekimi ve pek çok dergi, blog ve web sitesini moda sayfalarında editörlük yapabilirsiniz.

Back to Top